11-AASTANE TÜDRUK oli sunnitud vägistaja lapse ilmale tooma

4 kommentaari
11-AASTANE TÜDRUK oli sunnitud vägistaja lapse ilmale tooma

Argentiinast pärit 11-aastane tüdruk tõi 26. veebruaril keisrilõike abil ilmale lapse. Laps oli alguse saanud vägistamise teel ning tüdruku rasedus oli selleks hetkeks kestnud vaid 23 nädalat. Arstide sõnul on suur tõenäosus, et imik ei jää ellu, kirjutab Guardian. 

Lucia (tüdruku pärisnimi pole avalikkusele teada) vägistajaks oli tema kasuvanaisa. Lucia kaht vanemat õde ahistas nende kasuisa, mille järel võttis vanaema kõik kolm last enda juurde, aimamata, et tema elukaaslane võib noortele tüdrukutele sama ohtlik olla. Lucia rasedus avastati jaanuaris. 

Kuigi tüdruk ei soovinud pedofiili last sünnitada ning sama meelt oli ka tüdruku ema, siis riigiaparaat oli jäik: aborti teha ei tohi. Isegi kui rase tüdruk üritas ennast kahel korral ära tappa ning perekond ta psühhiaatrihaiglasse pani. Seal palus Lucia, et see asi, mille vanamees talle sisse pani, välja võetaks. 

Argentiinas on abort keelatud ning seda võib teha vaid juhul, kui naise elu on ohus või rasedus on vägistamise tagajärg. Selle reegli järgi oleks pidanud Lucia soov täituma, kuid kohalikud poliitikud kartsid valimiste ees süvausklike pahameelt ning võtsid ette venitamistaktika. Terviseminister Gustavo Vigliocco väitis lausa, et tüdruk ei taha tegelikult aborti ning soovib rasedusega jätkata. 

Kohus jättis tüdruku saatuse terviseekspertide hinnata ning arstid võtsid vastu otsuse rasedus keisrilõikega lõpetada. Doktor Cecilia Ousset, kes toimingut läbi viis sõnas: “Päästsime 11-aastase tüdruku elu, keda meie provintsi tervishoiusüsteem lihtsalt kuu aega piinas. Puhtalt valimiste tõttu takistasid ametnikud täiesti legaalset raseduse katkestamist ja sundisid seda väikest tüdrukut last ilmale tooma.” Kuigi arst ei usu, et imik ellu jääb, on vähemalt Luciaga füüsilises mõttes nüüd kõik korras. 

Kuigi Arnegtiina naisaktivistid toetavad noort tüdrukut täielikult, siis avalikustas provintsi peapiiskop lapse pärisnime ning nõudis, et kristlased kaitseksid kõiki inimelusid.