14. märtsil ohustab Maad erakordne päikesetorm

Viimasest suurest päikesetormist on möödas 159 aastat - nimelt leidis see aset aastal 1859 ning tol ajal oli tehnika areng võrreldes tänasega lapsekingades. Kolmapäevaks, 14. märtsiks ennustatakse aga uut päikesetormi, mille tegelikku mõju on raske ette ennustada, vahendab Daily Mail.

Viimasest suurest päikesetormist on möödas 159 aastat – nimelt leidis see aset aastal 1859 ning tol ajal oli tehnika areng võrreldes tänasega lapsekingades. Kolmapäevaks, 14. märtsiks ennustatakse aga uut päikesetormi, mille tegelikku mõju on raske ette ennustada, vahendab Daily Mail.

Meie planeet on päikesetormi mõju all 14. ja 15. märtsil ning Euroopas pidi tormi mõjutusi enim näha olema Suurbritannia põhjaosas. 

Eelmisel nädalal, 6. ja 7. märtsil märkas US National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) ehk USA Rahvuslik Ookeani ja Atmosfääri Administratsioon Päikesel toimuvaid koronaalpurskeid ning pärast seda käivitati koheselt geomagnetilise tormi jälgimine.

Seda, kuidas ja mil määral saabuv päikesetorm Maad mõjutab, on raske ette aimata.

Mõni aeg tagasi saatis USA valitsus aga välja teate, et 2022. aastal võib Maa sattuda katastroofilise päikesetormi meelevalda, mis võib endaga kaasa tuua totaalse elektrikatkestuse üle kogu maailma.