2-AASTANE TÜDRUK oleks vanemate “rohelise eluviisi” tõttu peaaegu surnuna lõpetanud

Rootsis Göteborgis oleks vanemate liiga roheline eluviis ja toidulaud äärepealt lõppenud 2-aastase tüdruku surmaga. Vanemaid süüdistatakse lapse tõsises hooletusse jätmises, vahendab Rootsi ajaleht SVT. 

Ajalehe sõnul olid vanemad veebruari keskpaigas oma 2-aastase lapse teadvusetult haiglasse toonud. Tüdruku seisund oli eluohtlik ning ta oleks alatoitlustuse ja halbade verenäitajate tõttu äärepealt surma saanud. Süüdistaja sõnul tulenes lapse seisund “puudulikust taimetoidust.” Haiglas ilmnes ka asjaolu, et ametivõimudel puudusid 2-aastase tüdruku kohta igasugused andmed. Nimelt oli naine sünnitanud kodus ning ülekuulamises tunnistas isa, et ta ei usaldanud ametivõime. 

Vanemad lükkasid kõik nende kohta esitatud süüdistused tagasi. Nende advokaadi sõnul oli lapse toidulaud mitmekülgne ja toitev, kuid tüdrukul oli probleeme seedimisega. Vanemad olid abi otsinud Google`ist ja alternatiivmeditsiini foorumitest. Isa sõnul tulenesid tütre probleemid allergiatest ja probleemist kõhuga. 

Advokaat kirjeldas vanemaid armastavateks, kes jälgisid “puhtaid eluviise.” Näiteks vitamiinide ja toidulisandite asemel oli laps isa sõnul saanud “päikest, naeru ja kallistusi.” Ta usub, et süüdistused tulenevad eelarvamustest ning ametivõimud ignoreerivad nende ulatuslikke teadmisi taiemtoitlusest. 

Vanemad on olnud märtsikuu algusest saadik vangis ning tüdruku hooldusõigus on neilt ära võetud. Ema on ülekuulamisel tunnistanud, et kahetseb juhtunut sügavalt.