245 GRAMMI KAALUNUD beebi jäi ellu ja sai haiglast koju

Imesid tõepoolest juhtub. California osariigi haigla andis teada, et 245 grammisena sündinud enneaegne beebi jäi ellu ning tänaseks on väike Saybie õnnelikult kodus – tegemist on maailma väikseimana sündinud beebiga, kes on ellu jäänud. Saybie sündis 23 nädalat ja kolm päeva pärast raseduse algust.

Kui tavaliselt kestab rasedus 40 nädalat, siis paraku tuli Saybie keisrilõike abil ilmale tuua juba pisut pärast 23. nädalat, sest ema elu oli ohus ning lisaks selgus, et beebi ei kasva enam kõhus nii nagu peaks. Tõsiste raseduskomplikatsioonide tõttu toodi beebi ilmale teadmata, kas ta üldse ellu jääb või mitte.

Arstid ütlesid beebi isale, et tal on väga vähe aega tütrega koos olemiseks, sest ta ei jää ellu  nad andsid talle esialgu tund aega. Kuid nad eksisid. Väike Saybie viibis viis kuud haigla intensiivosakonnas ning tänaseks kaalub ta juba enam kui 2,54 kilogrammi ning pääses koos ema ja isaga koju.

Arstid usuvad, et beebi ellujäämine võis tuleneda asjaolust, et tal ei olnud sündides mitte ühtegi tõsist komplikatsiooni.

Sündides oli Saybie nii tilluke, et ta mahtus ära peopesale. Kaal 245 grammi on võrreldav keskmisest pisut suurema õunaga ning just nii palju beebi sündides kaaluski.

Allikas: Mirror