Aasta lõpus sündinud kolmikud said kingiks üle 3000 mähkme

Novembris Lääne-Tallinna Keskhaiglas sündinud ning jõuluks koju saanud kolmikud Henri, Harri ja Laura kosuvad jõudsalt ja ootavad kolme kilogrammi täitumist. Kergendamaks vanemate elu, kinkis Libero
beebidele poole aasta mähkmetagavara ehk kokku üle 3000 mähkme. “Praegu
kulub ühe lapse kohta päevas umbes kuus mähet, seega on Libero abi
igati teretulnud ja oodatud,” sõnas Katrin Tõru.

Novembris Lääne-Tallinna Keskhaiglas sündinud ning jõuluks koju saanud kolmikud Henri, Harri ja Laura kosuvad jõudsalt ja ootavad kolme kilogrammi täitumist. Kergendamaks vanemate elu, kinkis Libero beebidele poole aasta mähkmetagavara ehk kokku üle 3000 mähkme. “Praegu kulub ühe lapse kohta päevas umbes kuus mähet, seega on Libero abi igati teretulnud ja oodatud,” sõnas Katrin Tõru.

7. novembril sündinud Tallinna eelmise aasta kolmandad kolmikud kaalusid sünnihetkel ca poolteist kilo. Esimestena ilmale tulnud Henri ja Harri mõlemad 1516 grammi ning kolmandana sündinud Laura 1328 grammi. Vahetult enne jõule haiglast koju saanud ning praegu Saaremaal rahulikumas keskkonnas viibivate beebide tervis on ema Katrin Tõru sõnul igati hea. “Ootame, millal kolm kilo täis saab,” lausus ta. “Tüdruk on endiselt teistest veidi väiksem, ent see-eest kõige kõvema hääle ja ägedama iseloomuga.”

Kolme ja enama lapse korraga sünd on Eestis jätkuvalt üsna erakordne. Keskmiselt sünnivad ühed kolmikud umbes 6000 sünni kohta. 2007. aasta, mil Eestis nägi ilmavalgust ligi 16 000 last, oli kolmikute sünni poolest rekordiline. MTÜ Eesti Kolmikute Pereklubi esindaja Ines Jakobsoni sõnul sai Eesti mullu rikkamaks koguni seitsme komplekti kolmikute võrra.
Varasematel aastatel pole Eestis nii palju kolmikuid sündinud. Nelikute sündi pole Eestis pärast Teist Maailmasõda registreeritud.

 

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/