Ajakirjanik Helena-Reet Ennet jõi 19 päeva ainult vett

Ajakirjanik Helena-Reet Ennet jõi 19 päeva ainult vett

Ajakirjanik ning meelelahutusportaali eestvedaja Helena-Reet Ennet on õnnelik inimene, sest ta armastab oma elus kõike. Kuid millised on Helena-Reeda suhted oma kehaga? Buduaar rääkis Helena-Reedaga paastumisest, kaalust allavõtmisest ning söögist üleüldiselt. Etteruttavalt võib öelda, et paastunud on Helena-Reet oma elu jooksul palju ning seeläbi on ka naise kehakaal üles-alla kõikunud.

Ajakirjanik ning meelelahutusportaali eestvedaja Helena-Reet Ennet on õnnelik inimene, sest ta armastab oma elus kõike. Kuid millised on Helena-Reeda suhted oma kehaga? Buduaar rääkis Helena-Reedaga paastumisest, kaalust allavõtmisest ning söögist üleüldiselt.

Etteruttavalt võib öelda, et paastunud on Helena-Reet oma elu jooksul palju ning seeläbi on ka naise kehakaal üles-alla kõikunud.

Viimased kümme aastat ei ole Helena-Reet paastu pidanud, ent oma 20ndates eluaastates tegi ta seda vahel isegi viis korda aastas! “Paastutasin väga tihti kahekümnendate eluaastate alguses. Vahel käisin viis korda aastas nädalases paastulaagris ning tihti pikendasin paastumist laagrist tulles ka kodus. Kõige pikemalt olen vee peal olnud 19 päeva. Pärast paastumist on enesetunne erakordselt hea, sest tegelikult paastub ja puhkab ka vaim. Oled õnnelik, et oled suutnud ennast ületada, kehal on teine hingamine ja rütm. Puhtam, kergem ja rõõmsam on olla,” kirjeldab Helena-Reet, mis tunne tal pärast paastumist oli.

Kui palju Helena-Reet paastumisega kilosid kaotas? “Kuna minu kehakaal on väga suur, siis kaotab paastudes korraga hulgaliselt kilosid. Kui peenike inimene võib nädalaga kaotada maksimaalselt 0,5-2 kilo (seda peamiselt vee arvelt), siis kopsakama kehakaaluga inimene kaotab 8-12 kilo (taaskord enamjaolt vee arvelt). Puhast kaalukaotust saab nädalas olla maksimaalselt 0,5-3 kilo, sest 8000 kalorit = 1kg. 8000 kalorit põletada tähendab aga iga päev 2-3 tundi trenni lisaks mõõdukale söömisele või paastumisele,” selgitab Helena-Reet.

Paastumiseks on erinevaid põhjuseid, Helena-Reet tunnistab, et tema motiiviks on alati olnud kaalust alla võtmine. “Mina olen jah just sellepärast paastunud, et kilodest vabaneda, seetõttu pole paast minu jaoks ka kunagi päris õigesti toiminud. Paastuda tuleks tervise, mitte kaalu pärast. Paast peaks või võiks olla osa elustiili muutusest, mitte kiire vahend kaalu kaotuseks. Kui sellele vaimselt ja mõistusega õigesti läheneda, on sellest palju kasu, vastupidiselt aga toimib see hävitavalt. Mis kiiresti tuleb, see kiiresti läheb. Kui ei muuda elustiili ja mõtlemist oma kehast ja tervisest, siis ei muutu midagi. Mina seda kahjuks pole vaatamata arvukatele ponnistustele suutnud, kuigi teoorias olen väga tugev,” naerab Helena-Reet. 

Kui aga söögist üleüldiselt rääkida, siis Helena-Reet sööb alati isuga. “Mulle meeldib süüa nii hea kui ka halva tujuga. Küll on aga minu jaoks kohustuslik hommikukohv – kolm-neli suurt tassi jutti. Välismaal on selleks nõrkuseks Starbucks’i “Coffee frappuccino” – loomulikult large ning suure vahukooremütsiga. Kohvi joomist tahaksin tegelikult asendada teega. Teed, eriti kõiksugu rohelised teed, on väga head ja tervislikud, aga sinna tervisliku toitumise ja tervise tsükklisse sisse saada on kõvasti raskem kui sealt lahkuda,” tõdeb Helena-Reet.

Karin Karu