Alla 20 euro sünnipäevaks ümbrikusse ei sobi panna

Alla 20 euro sünnipäevaks ümbrikusse ei sobi panna

Kes mäletab veel Eesti krooni, teab hästi, et 100 krooni oli suur raha, mis jõudis sünnipäevalapse ümbrikusse raske käega. Kuigi Eesti kroon kadus Maarjamaalt vaid kolm aastat tagasi, on tunne, et see kõik oli justkui eelmisel sajandil. Raha väärtuse kiirest kahanemisest annab märku ka tõsiasi, et tänapäeval ei vii keegi sünnipäevalapsele kuute ja poolt eurot.

Kes mäletab veel Eesti krooni, teab hästi, et 100 krooni oli suur raha, mis jõudis sünnipäevalapse ümbrikusse raske käega. Kuigi Eesti kroon kadus Maarjamaalt vaid kolm aastat tagasi, on tunne, et see kõik oli justkui eelmisel sajandil. Raha väärtus on kõvasti kukkunud ja tänapäeval ei vii enam keegi sünnipäevalapsele kuute ja poolt eurot. Summad, mida ümbrikusse pannakse, on kordades suuremad.

 

Buduaari foorumis võtavad sel teemal sõna paljud naised ning nende statistilist keskmist arvutades tuleb tõdeta, et keskmisel pannakse sünnipäevalapsele ümbrikusse 20 eurot. Paljud leiavad, et see on minimaalne summa, mida sõbrale või sugulasele kinkida sobib. Loomulikult pole see mingi kindel reegel, sest eelkõige mängib rolli see, kui kallis ja lähedane sünnipäevalaps kingi tegijale on. Samuti leidub inimesi, kes arvavad, et sõbrale piisab ka 10 eurost.

Kuigi palgad on meil nirud, siis meie uurimus kinnitab, et Eesti naine kingib heale sõbrannale meeleldi ka 50 kuni 100 eurot, mis võib seega olla isegi kuni viiendik kuupalgast. 

 

Milline on sinu taks sünnipäevalapsele?  Lisa oma arvamus kommentaariumi või uuri lähemalt teiste arvamusi Buduaari foorumis SIIN

 

Buduaar.ee