Ambitsioonikas 22aastane ärinaine Gedy Eriksoo läbikukkumistesse ei usu!

Ambitsioonikas 22aastane ärinaine Gedy Eriksoo läbikukkumistesse ei usu!

Mainori Kõrgkooli lõpetanud Gedy Eriksoo on Tartust pärit 22aastane noor ja ambitsioonikas naine, kes avas poolteist aastat tagasi Tartus oma ilusalongi Bella Vita. Lisaks on kaunitar 12 aastat tegelenud rühmavõimlemisega ning pidanud ka tantsutüdruku ametit. Buduaar uuris ülikoolis turunduse eriala õppinud Gedy käest, mis ajendas teda oma ettevõtet looma ja mida ta soovitab teistele noortele, kes samuti soovivad oma äriga alustada.

Mainori Kõrgkooli lõpetanud Gedy Eriksoo on Tartust pärit 22aastane noor ja ambitsi-oonikas naine, kes avas poolteist aastat tagasi  Tartus oma ilusalongi Bella Vita. Lisaks on kaunitar 12 aastat tegelenud rühmvõimle-misega ning pidanud ka tantsutüdruku ametit. Buduaar uuris ülikoolis turunduse eriala õppinud Gedy käest, mis ajendas teda oma ettevõtet looma ja mida ta soovitab teistele noortele, kes samuti soovivad oma äriga alustada.

Kas ja kus oled varem töötanud?

Esimene töökoht oli Tartus kohvikus Suudlevad Tudengid 2007. aastal, töötasin seal 2 suve järjest. Seejärel 2007. aasta sügisest alates olin OÜ Praistonis, kus müüsin äriklientidele reklaami, see töökoht andis mulle palju kogemusi, kuna suhelda tuli paljude erinevate inimestega. Peale seda töötasin K-Cateringis, kus tegin kõike, alates klientide otsimisest kuni ürituse korraldamiseni välja. Seal töötades saingi aru, et tegelikult tahan töötada endale, mitte kellelegi teisele raha teenida. Vahepeal sattusin veel ühte rahvusvahelisse firmasse, kus tegelesime Hiina-Eesti vahelise koostöö edenda-misega. Lisaks eelmainitule tegelesin 2008. aastast ka võrkturundusega, firmaks oli GNLD. See töö nõudis suurt eneseületamist, kuna suhelda tuli sadade mulle täiesti võõraste inimestega ning pakkuda läbi enda kogemuse neile antud firma tooteid ning ärivõimalust. Ühesõnaga – töö pole mulle kunagi olnud võõras ja tean väga hästi, et edukaks saab vaid siis, kui oled ise nõus palju vaeva nägema.
Kuna ma siiski ei olnud veel leidnud valdkonda, mis mulle tõeliselt meeldiks, siis järgmiseks otsustasin hakata ripsmeid paigaldama. Alguses tegin seda kodus, kuid koormus kasvas 1,5 kuuga üle pea ning kliente oli rohkem kui oodata oskasin. Seega otsisin Tartus ruumid, kuhu kolida. 

Mis ajendas sind oma äriga alustama?
 
Mind ajendas oma äri alustama vabadus olla oma aja peremees. Tegelikult ma pole kunagi tahtnud töötada kellegi alluvuses, kuid kogemusi oli vaja, päris niisama oma firmat luua pole mõtet. Kuna tegemist on alaga, mida ma tõeliselt fännan, siis ei ole see minu jaoks kui töö, vaid pigem hobi, mille eest ka hästi makstakse.
Oma isiklikust salongist olin enne seda pikalt unistanud ning see tundus mulle väga loomuliku järgmise sammuna. Kuna ma asju väga pikalt ette ei planeeri, siis tekkiski mõte suhteliselt äkitselt peale ripsmete paigaldamisega alguse tegemist.

Mida soovitad noortele, kes väga tahaksid oma äri püsti panna, kuid kardavad läbi kukkuda?

Kui sa mitte kunagi ei proovi, siis ei saa sa ka teada, kas sinu idee ning teostus oleksid toiminud või mitte. Samas usun, et läbikukkumist kui sellist ei ole olemas, pigem proovida ja läbi kukkuda, kui mitte üldse proovida, sest iga kogemus on seda väärt ja igal asjal on oma põhjus.
Noortele soovitan:
1. Leidke ala, mis teile tõeliselt meeldib. See peab olema midagi sellist, mida oleksite nõus tegema ka siis, kui te selle eest raha ei saaks.
2. Saage selles valdkonnas professionaaliks. Õppige, uurige, harjutage seni, kuni tunnete end sel alal kindlalt.
Kui need kaks asja on paigas, laabub ülejäänu ilma suurema vaevata. See tundub keerulisem, kui see tegelikkuses on. Kuid kõik on õpitav ning tehtav.

Karin Karu