Anna Maria-Galojanil on Facebookis 4583 sõpra!

Poliitik Anna-Maria Galojan on lõpetanud TÜ politoloogia eriala, Eesti Diplomaatide Kooli ja TÜ rahvusvaheliste suhete teadusmagistrina. Anna-Maria osales ka fotograaf Indrek Galetini korraldatud heategevuslikul näitusel "Amour-lemmikloomade eri", kus kõige rohkem maksti just tema foto eest, nimelt 17 000 krooni. Hetkel töötab Anna-Maria Baltimaade suurimas ja vanimas majandus-poliitilises ajalehes The Baltic Times poliitilise analüütikuna, lisaks ka konsultandina välis- ja energeetikapolitiika teemadel Suurbritannias. Armeenia-eesti verd kaunitar ütles Buduaarile, et kindlasti pole kõik 4583 Facebooki sõpra päriselt tuttavad, kuid avaliku elu tegelasena peab ta oluliseks uute inimestega suhtlemist!

 

Poliitik Anna-Maria Galojan on lõpetanud TÜ politoloogia eriala, Eesti Diplomaatide Kooli ja TÜ rahvusvaheliste suhete teadusmagistrina. Anna-Maria osales ka fotograaf Indrek Galetini korraldatud heategevuslikul näitusel “Amour-lemmikloomade eri”, kus kõige rohkem maksti just tema foto eest, nimelt 17 000 krooni. Hetkel töötab Anna-Maria Baltimaade suurimas ja vanimas majandus-poliitilises ajalehes The Baltic Times poliitilise analüütikuna, lisaks ka konsultandina välis- ja energeetikapolitiika teemadel Suurbritannias. Armeenia-eesti verd kaunitar ütles Buduaarile, et kindlasti pole kõik 4583 Facebooki sõpra päriselt tuttavad, kuid avaliku elu tegelasena peab ta oluliseks uute inimestega suhtlemist. Samas soovitab ta kõigile vähem interneti külastamist ning rohkem elavat suhtlemist!

Anna-Maria ütleb, et tal on suhtlusportaalis Facebook 4583 sõpra eelkõige seepärast, et avaliku elu tegelasena peab ta paljudega suhtlema. “Kindlasti mitte kõik pole mu sõbrad, kuid olen arvamusel, et avaliku elu tegelase üheks olulisemaks kohustuseks on ka suhtlemine inimestega ja kui keegi tahab saada sinu virtuaalseks sõbraks, siis ei näe põhjust seda tagasi lükata. Alati on tore suhelda uute positiivsete ja huvitavate inimestega. Samas pean ütlema, ega sõprade arvus pole asi. Olen inimene, kes elab põhimõtte järgi, et üks roos võib olla minu aed, üks sõber aga minu kogu maailm,” lisab ta.

Läbi Facebooki õnneks keegi Anna-Mariat ei tüüta, vaid pigem ikka üllatatakse, näiteks leiab sealt vanu häid tuttavaid. “See peab olema ikka tõsiselt ebaadekvaatne käitumine interneti suhtlusvõrgustikus, mis häiriks nii mind kui mu sõpru, et peaks kedagi blokeerima. Aastate jooksul neid juhtumeid on vähem kui näppe ühel käel. Positiivsete üllatuste hulka kuulub eelkõige vanade kursakaaslaste taasavastamine, kes näiteks diplomaatidena on üle kogu maailma laiali oma riiki ja rahvusi esindamas. Samuti on olnud juhtumeid, kus ei tunne inimest, kuid tutvudes sotsiaalvõrgus leiab mitte ainult interneti-sõbra, vaid saad ka päris elus headeks sõpradeks.” 

Facebooki kasutab Anna-Maria eelkõige inimestega suhtlemiseks, kuna internet on paratamatult muutunud ka kaunitari lahutamatuks osaks elust. Viimast proovib ta tegelikult järjest vähendada. “See on mugav ja hea viis inimestega suhtlemiseks. Kas või soovida oma sõpradele sünnipäevaks ja muudeks tähtpäevadeks õnne ja edu. Ma kasutan ka Twitterit, aga mitte väga aktiivselt. Internet on tänapäeval meie elu lahutamatu osa. Kuid püüan endale seada konkreetseid piiranguid. Vaatamata kogu ahvatlusele ja infole ei saa internet kunagi asendada inimliku suhtlemise soojust ja siirust. Seega nii endale kui ka teistele soovin, eriti pühadeeelsel ajal, vähem internetti ja rohkem elavat suhtlemist ja pühendumist oma inimestele. Parim kingitus, mida saab teha nii endale kui lähedastele, see on koos veedetud aeg. Nautige seda ja osake elada iga sellise hetkega,” soovitab ta.

Tene Sommer