Ansambel Regatt ja Marek Jürgenson toovad noorteni ENSV-aegset muusikat

Kas oled kunagi kuulnud raadiokanalis SkyPluss andeka tõlkeloo esitust ja imestanud oma lemmikloo, mis on maailma või vähemalt SkyPluss top 40 asuvate laulude edetabelis, sisu üle? "Märka mind, beebi, vaata, kui ma olin noor, tahan olla kuulus, murra mind, beebi, nõksuta end, tahan olla ülitäht, sõita ilusate autodega, olla number üks tšikk, ... ". Refräänides aga lalalalaaaa.

Kas oled kunagi kuulnud raadiokanalis SkyPluss andekat tõlkeloo esitust ja imestanud oma lemmikloo, mis on maailma või vähemalt SkyPluss top 40 asuvate laulude edetabelis, sisu üle? “Märka mind beebi, vaata kui ma olin noor, tahan olla kuulus, murra mind beebi, nõksuta end, tahan olla ülitäht, sõita ilusate autodega, olla number üks tšikk, ... “. Refräänides aga lalalalaaaa.

Üllatus eks, et laulad kaasa loole, mille sõnad on nii pinnapealsed. Muidugi on praeguste näidete osas tegemist ka tõlkeloo esitaja humoorika poolega, kes on kõike meelega ülevõimendanud. Mida aga soovitame kuulata siis, kui ootad lihtsalt midagi head, mis pakub nii rõõmu, mõtteainet, romantilisust kui äratundmisrõõmu ka sisuliselt.

Õnneks olid kunagi toredad nõukaajad, kui laululood olid kui kirjandid, milles leidus sissejuhatus, teema arendus ja lõppsõna. Just selliseid laule esitab end vokaal-instrumentaalansambliks nimetav muusikaline rühmitus Regatt. Nende lisaväärtuseks on rütm, mis tekitab iseeneslikku puusanõksu. Retromuusika-ansambli Regatt solist Marek Jürgenson on Buduaarile lahkelt oma tegemistest ja mõtetest rääkimas.

Kuidas sündis selline muusikaline kooslus, ansambel Regatt?
Regatt sündis juhuslikult aastal 2004 Linnahallis ja toonaste bändiliikmete soovist taaselustada koolibänd. Mina kõrvalttulijana tõin kaasa repertuaari, mis on senini tuult purjedes hoidnud.

Ansambli solistina esitad Sa 70-ndate ja 80-ndate eesti muusika suurkujude nagu Jaak Joala, õed Ele ja Kaja Kõlar jt parimaid lugusid. Miks just selle ajastu muusikat? Muusika suhtes on 70-ndad minu lemmikajajärk, sel ajal loodud lauludel on huvitav ja mitmekesine harmoonia ning tihti ka sõnum. Tekstid on pisut ebamaised ja romantilised. Mulle imponeerivad 70-ndad ja varased 80-ndad.

Kes on ansambli Regatt peamiseks publikuks? Kas pigem need, kes mäletavad neid laule või hoopis noored, kes avastavad sellelaadseid laule?
Mulle tundub lavalt alla vaadates, et see muusika läheb pigem korda neile, kes seda mäletavad, aga meie tahame neid laule esitada nii, et ka nooremad tunneksid selle muusika puudutust.

Esitad ilusaid, romantilisi, õnnelikke laule nii, nagu oleksid ise samast ajast midagi kaasa saanud. Millised on Sinu mälestused  80-nda aasta olümpiast, mil purjespordivõistlused toimusid Eestis?
Minu ainuke mälestus on Miša õhkutõus lõputseremoonial ja pisarad, mida ta valas. Vaatasin seda hiljuti youtube’ist üle, väga liigutav oli.

Kas Sa oled ikka ise ka romantik? Ennast ma muusikaväliselt väga suureks romantikuks ei pea.

Filmisite suvel oma esimese (paranda, kui eksin) muusikavideo Pirital, kus laulsid koos komöödiasarja ENSV näitleja Liisa Pulk’iga. Kuidas Regatt on selle sarjaga seotud? 
ENSV sarja tegijatega koostöös sündis aastavahetussaade “Kustuv tuluke”, sealt edasi tekkis idee sarja tunnusmuusika uuenduseks ning Liisa kaasamiseks selle esituses. Video oli loomulik jätk ja tõepoolest, see on meie esimene video.

 
Ansambli Regatt esinemiste kalender on suhteliselt tihe. Kas bändiga seotu on Sinu põhitööks? Kui Sul on ka palgatöö, siis mis valdkonnas, kui saladus pole? Mis on Sinu hobideks, mida veel kirega teed?
Ansambel Regatt on minu põhiline sissetulekuallikas ja see on väga hea. Palgatööl ma ei käi, mis on veel parem. Hobidena tooksin esile kaks haru: teater ja sport. Esimene neist on pigem passiivne, aga mitte ainult! Teine väljendub eelkõige jooksmises ja ujumises. Jooksmine on suurepärane võimalus enesega aega veeta, muusikat kuulata ja ühtlasi saab mu koer, kes mul alati truult kannul on, trenni.

TV3-e suure tõenäosusega televaatajate uueks lemmikuks saava „Laulupealinna“ avasaates olid kaadris vilksamas Birgit Õigemeele tiimis. Kas Kohila on Sinu sünnilinn või praegune kodulinn? Kas on oodata, et Birgit Õigemeel laulab koos Sinuga ansambli Regatt repertuaari kuuluvat muusikat?
Kohila on mu kodukoht viimased 10 aastat, sündinud olen Võrus. Meie ansambli esimesed proovid hakkasid toimuma muideks just Kohilas. Saatesarja tegemistega ma kursis ei ole, minu roll on toetada Birgiti püüdlusi läbi jooksvalt moodustatud kooris osalemise. Selle saate raames ma ei usu, et Birgit Regatiga ja minuga koos midagi esitab, aga loodan, et edaspidi.

Kui Kohila saab laulupealinna tiitli ja kui Sina saaksid heategevusfondi raha suunata, siis kellele annaksid toetuse üle Sina?
Ma peaksin nõu ehk Kohila valla spetsialistidega, aga iseenese tarkusest annaksin selle Kohila Tohisoo muusikakoolile.

 

Krista Maldur

Kui soovid pisut head tunnet endasse lisada, siis klikka allolevat ansambli Regatt esimest muusikavideot!