Reklaam sulgub sekundi pärast

Ansambel Regatt sai valmis uue singli ja muusikavideo „Pirita“

Suvel toimunud välismaiste artistidega retromuusika festivalid tõestasid, et 70-80ndate muusikat armastavat publikut on jätkuvalt palju.

Meie kodumaine bänd Regatt, kes on paljudele retrolauludele uue hingamise andnud, on aga viimasel ajal üha enam hakanud selle ajastu mõjutustega omaloomingut viljelema ja valminud ongi järjekordne uus hoogne lugu Pirita. Laulu muusikavideo annab edasi ühe rõõmsa seltskonna päevase kulgemise, mis võis toimuda kolmkümmend aastat tagasi. Buduaari küsimustele vastavad viiuldaja Mattias Mustonen ja solist Marek Jürgenson.

Suvel toimunud välismaiste artistidega retromuusika festivalid tõestasid, et 70-80ndate muusikat armastavat publikut on jätkuvalt palju.

Meie kodumaine bänd Regatt, kes on paljudele retrolauludele uue hingamise andnud, on aga viimasel ajal üha enam hakanud selle ajastu mõjutustega omaloomingut viljelema ning valminud ongi järjekordne uus hoogne lugu Pirita. Laulu muusikavideo annab edasi ühe rõõmsa seltskonna päevase kulgemise, mis võis toimuda kolmkümmend aastat tagasi. Buduaari küsimustele vastavad viiuldaja Mattias Mustonen ja solist Marek Jürgenson.


Kuidas ja miks sündis just Piritast rääkiv laul?
Mattias: Oleme soovinud oma muusikalist kõla tuua tänapäevasemaks, samas jätta sinna sisse retrohõngu. Antud loo sõnad peegeldavad trendi, mida viljeleti 70-80ndatel, kui lauldi nii linnadest, tehastest, autodest ja ei tea veel, millest. Meie laulame Piritast, sest see sobib emotsionaalselt väga hästi meie bändiga.

Marek: Lisaks elavad meie bändi bassimehe ja trummari pruudid kah Pirital. Laulule video tegemine oli väga spontaanne. Vaatasime, et ilm on ilus, kutsusime oma sõbrad filmima ning salvestasime kogu video poole päevaga. Ning meie päev kulges ettekavatsematult just täpselt nii, nagu muusikavideos.

Pirita laul räägib merest ja ka vabadusest kui  reliikviast, mis assotseerub „Viimse reliikvia“ filmiga. Eestlane pole täna enam orjarahvas. Õnneks! Mis tähendusega on teile meri ja mida tähendab vabadus?

Marek: Meri on minu jaoks alati pisut eksootiline ja kättesaamatu, kuna olen Lõuna-Eesti kuplite vahel kasvanud ja meri on vabaduse mõiste niikaua, kui see unistustes seisab, sest reaalselt merel olles oled juba tegelikult küllaltki kitsastes oludes, pigem nagu vangis. Mis puudutab aga orjust, siis jah, klassikalises mõistes me pole enam orjarahvas, aga ikkeid, mis meid nii väliselt kui sisemiselt aheldavad, on ehk rohkemgi... . Vabalt ja iseseisvalt mõtleva inimeseni on veel pikk tee käia.


Regatt jätkab aktiivset kontserttegevust ning samuti ka salvestamisi stuudios. Järgmise kauamängivani soovitakse jõuda kevadeks.

Vaata ka meeleolukat muusikavideot!

Krista Maldur