Ardo Kaljuvee õpetas India kohalikule eesti keelt

18 kommentaari
Ardo Kaljuvee õpetas India kohalikule eesti keelt

„Indias käisime erinevatel põhjustel, mina puhkamas ja pildistamas, Kairi tööd tegemas. Õpetasin ühele India kutile Eesti keelt ka, ” räägib “Unelmate pulma” saatest tuntuks saanud Ardo Kaljuvee.

„Indias käisime erinevatel põhjustel, mina puhkamas ja pildistamas, Kairi tööd tegemas. Õpetasin ühele India kutile eesti keelt ka,” räägib “Unelmate pulma” saatest tuntuks saanud Ardo Kaljuvee.

Tuntud fotograafi sõnul on džunglireis seal kõige popim ekskursioon. „Tahtsime selle ka ise läbi teha – selle käigus ööbitakse džunglis telgis, sõidetakse elevandiga, külastatakse vürtsifarmi ja käiakse 600 meetri kõrguse kose juures džiipidega,” jutustab mees lühidalt reisist.

Ardo ja Kairi teejuhiks oli kohalik kutt nimega Kajia, kellele piltnik põgusalt ka eesti keelt õpetas. „Pärast meie lahkumist teab mees toitude nimesid, mida seal pakutakse ja kõiki reisijuhile vajalikke ja … ka mittevajalikke väljendeid. Tegelikult on ta kahe varasema aasta jooksul juba päris palju kõrva taha pannud igasuguseid Eestikeelseid väljendeid õppinud. Poisi unistus on ka kunagi Eestis ära käia,” jutustab Ardo.

Unelmate pulma staar õpetas kohalikule reisijuhile väljendeid nagu: “Hakkame liikuma”, „Meil on palju teha, meil on palju näha”ning kui ekskursioon läbi, siis saab ta kasutada ütlust “Kõik on läbi, püksis käbi”.

Veel tutvustas noorsand talle Eesti karistusseadustikku ja seda, mis tagajärjed ja trahvid on meil purjus peaga sõitmise eest ette nähtud. „Kutt pidi laua alla kukkuma – ütles, et neil sõidavad kõik pidevalt väike puskar sees (kohalik jook Feni).”


Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja