Ardo Kaljuvee osaleb Tais seriaalivõtetel

Fotograaf Ardo Kaljuvee põrutas taas Taisse, kus võtab osa erinevates seriaalides ja reklaamides. Samuti plaanib ta kahe kuu pikkuse reisi ajal ka rolleriga mandriosa avastama minna. Ardo jagas oma täpsemaid plaane ja armastust Tai vastu ka Buduaariga.

Fotograaf Ardo Kaljuvee põrutas taas Taisse, kus võtab osa erinevates seriaalides ja reklaamides. Samuti plaanib ta kahe kuu pikkuse reisi ajal ka rolleriga mandriosa avastama minna. Ardo jagas oma täpsemaid plaane ja armastust Tai vastu ka Buduaariga.

Miks taas Taisse läksid?
Talvel on vaja natuke aega maha võtta ja Tai meelitab mind just oma loodusega ja mõnusalt soojade temperatuuridega (enamasti 32-35 kraadi).

Kaua seal juba olnud oled ja kauaks plaanid jääda?
Nüüdseks on siin oldud kuu aega ja umbes kuu olen siin veel.

Mis Sind Tai juures võlub? Mis sinna tagasi kisub?
Tai juures on huvitavad siinne kultuur, inimesed ja suhtumine asjadesse. Kõik on lihtne. Või kui ei ole lihtne, siis see tehakse lihtsaks. Mulle meeldib, kuidas inimesed oskavad oma elu lihtsaks elada. Eestis on see täpselt vastupidine. Mind siia tagasi kiskus aga teadmine, et palju on veel nägemata-avastamata. Samuti muidugi Tai toidud, milleta on nii mõnelgi siit Eestisse minejal raske hakkama saada. See on ju ka põhjus, miks Elmar (Liitmaa – toim.) Tai toitusid Eestisse organiseerima hakkas.

Mida plaanid selle aja jooksul teha, kui seal oled?
Alustuseks teen veidi tööd. Siin oldud aja jooksul osalen seriaalides ja reklaamides. Siin filmitakse paljusid erinevate maade telesarju. Viimane filmimine oli näiteks rootsi seriaali “30 degrees in February” jaoks. Esmaspäeval aga ootab sukeldumisteemalise reklaami filmimine. Praeguseks olen käinud enda jaoks mitmel uuel saarel, kuhu eelmisel aastal veel ei jõudnud. Aga nüüd alles jäänud aja jooksul plaanin minna rolleriga Tai mandriosa avastama, vaatan, mida huvitavat kaamera ette jääb.

Väga põnev! Kuidas saad infot erinevate filmimiste kohta Tais?
Mul on siin oma agent, kes tegeleb filmimistega ja koordineerib kohapealt vastavate inimeste leidmist igaks võtteks. Ja kui talle öeldakse, millist inimest milliseks võtteks vaja, siis on tema asi need inimesed leida. Kui näitajad (nahavärv, juustevärv jne) vastavasse klippi sobib, siis tuleb castingule minna jne. Siin on olnud isegi eelmisel aastal üks juhus, kus ma näiteks ei sobinud ühte rootslaste reklaami, sest ma olin liiga pruun juba. Neil oli klipp, mille sisu oli filmida just Taisse saabunud turiste. Ma oleksin seal lihtsalt ebaloogilisena mõjunud…

Miks soovitad inimestel Taisse puhkama sõita?
Kui endale eelnevalt Tais puhkamise võimalused selgeks teha (internetist leiab palju eestikeelset infot), siis võib siinse puhkamise endale tõeliseks seikluseks teha. Siin on palju erienvaid variante – olla looduse keskel üksikul rannal eemal linnakärast ja samas võimalus sukelduda ööelusse, millist Eestis ei oska ettegi kujutada. Võid käia mullasele maalapile üheks päevaks püstitatud turgudel või suurtes kaubanduskeskustes. Ehk siis kõik võimalused erinevalt puhkamiseks on olemas.

Räägi üks lustakas lugu, mida põnevat Sinuga Tais juhtunud on.
Tais juhtub naljakaid asju enamasti söögikohtades. Juba tavaliseks on muutunud olukord, kus tellides ühte toitu tuuakse sulle lauda hoopis midagi muud ja kui küsid teenindajalt, et mis sai sellest toidust, mis ma tellisin, siis ütleb ta nagu iseenesest mõistetavalt, et … seda teist praegu ei ole, tegime teile SELLE.
Parim lugu juhtus aga McDonaldsis. Tellisin seal juustuburgeri. Sain siis burgeri kätte ja hammustanud sellest ampsu – no juustu selles ikka polnud. Viisin burgeri siis teenindajale ja ütlesin, et see muidu juustuburger küll, aga juustuta. Müüja võttis burgeri ja palus mul lauda istuda. Tuleb siis 5 minuti pärast lauda ja ulatab mulle paberis burgeri. Võtan mina siis paberi ümbert ära ja vastu vaatab mulle juba tuttav hammustatud burger, millele oli juust vahele lisatud! Mul polnud sõnu – kõik oli ju õige – nüüd saingi juustuburgeri.

 

Getter Lukjanov