Ardo Kaljuvee sattus juba esimesel päeval Tais elades liiklusõnnetusse!

Fotograaf Ardo Kaljuvee, kes sai tuntuks saatest „Unistuste pulm“, kolis oma naise Kairiga Taisse! Algselt plaanivad noored suveni olla ning siis tagasi, sõpru ning peret külastama. Uurisime, miks just Tai ning kuidas möödus nende esimene päev uues elukohas.

Fotograaf Ardo Kaljuvee, kes sai tuntuks saatest „Unistuste pulm“, kolis oma naise Kairiga Taisse! Algselt plaanivad noored suveni olla ning siis tagasi, sõpru ning peret külastama. Uurisime, miks just Tai ning kuidas möödus nende esimene päev uues elukohas.

Esimene päev möödus värskelt kolinutele kiirelt. Osta tuli kõik eluks vajalik, mis kohvrisse ei mahtunud, näiteks voodiriided ning arvutimonitor. Noorte õnneks on neil roller, tänu millele Ardo sõnul saavad kõik asjad kiirelt tehtud ning üle sai vaadatud ka lähemal asuvad rannad. Kohalike sõidustiil, sõita pisikese rolleriga 70 km/h, maksis aga Ardole kätte ning nüüd peab ta hoolt kandma oma viga saanud jala eest. „Pärast tervet päeva ringisebimist tahtsime ühes kohas teed ületada ning liiklusvooluga kaasa minna. Kahjuks valisime vale koha ning roller läks käest ära, napilt pääsesime vastu posti sõitmisest,“ meenutab Ardo õnnetust. Jalga ei suutnud mees nii kiirelt alt ära tõmmata ning sellest tingitud korralik põrutus, õnneks luumurdu ta ei saanud.

Põhjus, miks noored otsustasid Eestist lahkuda, on suurelt meie külma ning niiske ilma süü. „Võib ju aastaid rääkida, kui ilus on Eesti loodus oma nelja aastaajaga, aga olgem ausad – nendest 4-st aastaajast pole Eestis juba ammu haisugi! Pidev vihm, tuul ja temperatuur isegi suvel 10-15 kraadi vahel,“ kurdab Ardo.

Tai valisid nad sellepärast, et see on koht, kus mõlemad saavad oma tööd jätkata. Samuti on kliima ning kuuldavasti ka inimesed väga soojad. Ekstreemseks võib pidada fakti, et nii Kairi kui ka Ardo jaoks on see esimene kord seal viibida. Nende õnneks olid neid abistamas sealelavad tuttavad, kes aitasid noortel ette broneerida maja, rentida rollerit ning andsid vajaliku info pikaajalise viisa taotlemise kohta.

Enne kolimist tegid noored ka suure eeltöö, seega ei ole pidanud nad kultuurišokki läbi elama. „Lugesime Tai kohta raamatuid ja kõike võimalikku internetist, uurisime kõigi asjade kohta – alates liiklusest, usunditest kuni söömisharjumusteni välja.“

Esialgu on ostetud ühe-otsa pilet, tagasi võib neid oodata suveks, kuna igatsus pere ja sõprade järele on selleks ajaks juba liiga suureks läinud, samuti ootavad Ardot pulmad, mida tuleb üles fotografeerida. „Fotograafia ei jää ka siin unarusse, pigem vastupidi, sest ilmastikutingimused annavad siin nii palju juurde,“ räägib Ardo Buduaarile.

Autor : Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja