Reklaam sulgub sekundi pärast

Ärinaine Katrin Pihela lõi dioriliku moekollektsiooni

Katrin Pihela on väga hea näide, kuidas üks naine jõuab kõike teha ja seejuures suurepärane välja näha! Ta on nii Ilumessi projektijuht kui ka kolme lapse ema ja kõigele lisaks realiseeris ta nüüd ühe oma ühe lapsepõlveunistuse ning lõi oma rõivakollektsiooni.

Katrin Pihela on väga hea näide, kuidas üks naine jõuab kõike teha ja seejuures suurepärane välja näha! Ta on nii Ilumessi projektijuht kui ka kolme lapse ema ja kõigele lisaks realiseeris ta nüüd ühe oma ühe lapsepõlveunistuse ning lõi oma rõivakollektsiooni.

Katrin, kuidas sa jõudsid Ilumessi korraldamise juurest ootamatult moedisaini juurde?
Alustada tuleks sel juhul juba 25 aasta tagusest ajast, kui üle kõige printsessikleite joonistasin. Ikka laiad seelikud ja puhvis varrukad. Neid printsesse oli nii koolivihikute kuivatuspaberitel kui ka õpilaspäeviku viimasel leheküljel. Hiljem, ülikooliaegadel, ka märkmikus ja konspektide servadel. Joonistasin palju, kuid mingit väljundit polnud. Paar korda vist isegi jõudsin oma joonistustega õmbleja juurde, aga sinna see kõik ja jäi. Tulemus polnud selline, nagu olin oma peas ette kujutanud.

Vahepeal läks mu suur joonistamistuhin üle, sest Eestis tekkis andekaid moedisainereid nagu seeni pärast vihma. Oma töö tõttu sain nende loominguga ka lähemalt tuttavaks. Kõike justkui oli, aga mulle isiklikult tundus, et üks selline väikeste ägedate detailidega kontorikleitide kollektsioon justkui puudus.  Kleidid, millega sobiks ka töölt otse õhtusöögile või sünnipäevapeole joosta, kus oleks ühendatud nii range joon kui ka mugavus, veidi julgem värk ja millele oleks võimalik lihtsalt ja kiirelt mõne detaili lisamisega koheselt pidulikum väljanägemine anda. 

Kirg moedisaini vastu hakkas minu sees uuesti pead tõstma. Kuni ühel päeval joonistasin kleidi ja viisin kanga oma heade koostööpartnerite Iris Janvieri taga olevate  Arina Baranovskaja ja Natalie S. Korovina kätte. Minu esimene kleit oli suureõielisest mööblikangast. Suur ja puhvis, praktiliste taskude ja kolmveerandvarrukatega, et saaks kanda ka sügistalvisel ajal. 

Sealt edasi hakkasid sündmused hargnema, kuni ühel hetkel istusime kolmekesi koos Iris Janvieri stuudios ja valisime kangaid uue kevad-suvise kollektsiooni jaoks. Kindlasti ei saa minust nüüd moedisainerit, pigem on see ühe unistuse realiseerimine ja järjekordne eneseteostus.

Kas Sulle meeldis noorena palju joonistada?
Üldiselt mulle joonistada ei meeldinud. Mingid kohustuslikud kunstitunni teemad ei paelunud mind üldse. Mulle meeldis ikka pigem printsesse joonistada. See oli ka aeg, kus meil Eestis midagi eriti saada polnud ja sellistest ilusatest kleitidest saigi vaid unistada. Ju ma neid unistusi paberil välja elasingi. Vahest on hea vaadata, kuidas aja jooksul mu kleidid ja ideed vaid veidi muutunud on, üldjoon on jäänud samaks. Ülikooli majandusmatemaatika kaustikus on pooleks matemaatika ning suurte pitskaunistustega kontorikleidid või laiad seelikud ja maksikleidid.

Kuidas kirjeldaksid oma kollektsiooni?
Kindlasti ei tule mu kollektsioon kardinaalselt erinev Iris Janvieri juba väljakujunenud joonest. Hindan väga selle kaubamärgi kvaliteetseid materjale ja moodsaid tegumoode, mis sobivad nii argipäeva kui ka pidulikumale üritusele. Seda üritasin ka oma kollektsiooni juures järgida, et rõivad oleksid praktilised, moodsad ja samas väga naiselikud. 

Kollektsioon saab olema värviküllane, valdavalt lillad ja kreemikad toonid, sekka kontrastiks mõni erksam toon.  Kollektsioon sobib nii kontorisse, koolilõpetajale kui ka pidulikule vastuvõtule.

Mustrite ja detailidega proovisin jääda tagasihoidlikuks ja pigem mängida voltide ja volangidega, lähtudes eelkõige prantslaslikust minimalismist. 

Kuna mulle endale meeldivad praktilised kleidid, siis olen ka oma kollektsioonis vürtsitanud nii-öelda klassikalise joonega kontorikleite veidi praktiliste pisidetailidega nagu boolerod, taskud, lõhikud.

Miks on kollektsiooni nimi just Ma Chérie?
Ma Chérie ei ole juhuslik prantsusekeelne sõnapaar. Tõlkes tähendab see minu kullakest. Niimoodi hellitavalt võikski oma lapsepõlveunistusest välja kasvanud kollektsiooni nimetada. Teiseks on iga naise jaoks uus paar kingi või uus kleit "minu kullake". Miks just prantsuse keeles? Kollektsioon on inspireeritud prantsuse minimalismist ja naiselikkust rõhutavast joonest. 

Kus ja millal võib kollektsiooni näha?
Ma ei ole kunagi unistanud väga kellekski saamisest, pole seadnud mingeid materiaalseid või käegakatsutavaid eesmärke. Oma moekollektsioonini jõudmine on olnud asi, millest ma pole isegi julgenud mõelda. Nüüd on see ootamatult teoks saanud. Kui naisteajakirjades ilmuvad tihti loetelud asjadest, mis võiks olla enne mingit tähtsat elu verstaposti tehtud olla, siis see on nüüd üks asi, mille ma tegin oma 35ndaks sünnipäevaks. Endale kingiks viisin oma lapsepõlve unistuse täide. Kus mujal sobiks paremini seda kollektsiooni esitleda, kui mitte oma sünnipäeval!

Kõik huvilised saavad näha Iris Janvieri kollektsiooni Ma Chérie juba mai algul toimuval moemoešõul ning kleitidega tutvuma tulla aadressile Koidula 24, Tallinnas asuvasse Iris Janvieri stuudiosse.

[gallery ids="1983301"]