Bastioni moemaja uus jaemüügijuht Mairit Saluveer armastab väljakutseid!

Bastioni moemaja uus jaemüügijuht Mairit Saluveer armastab väljakutseid!

Bastioni moemaja uus jaemüügijuht, kaunis ning energiast pakatav Mairit Saluveer kasvatab kodus kahte last, peab eraettevõtet ja kõigele lisaks oskab leida aega ka iseendale. Mairit on Bastioniga seotud olnud alates aastast 1987, nimelt tegeles neiu lapsepõlves ka modellindusega ja seda Bastioni moemajale. Buduaar uuris EBS´is ärijuhtimise alal bakalaureusekraadi ja Tartu Ülikoolis filosoofia alal magistrikraadi omandanud Mairitilt, kuidas ta kõike seda jõuab ja milline näeb välja tema päev.

Bastioni moemaja uus jaemüügijuht, kau-nis ning energiast pakatav Mairit Saluveer kasvatab kodus kahte last, peab eraette-võtet ja kõigele lisaks oskab leida aega ka iseendale. Mairit on Bastioniga seotud olnud alates aastast 1987, nimelt tegeles neiu lapsepõlves ka modellindusega ja seda Bastioni moemajale. Buduaar uuris EBS’is ärijuhtimise alal bakalaureuse-kraadi ja Tartu Ülikoolis filosoofia alal magistrikraadi omandanud Mairitilt, kuidas ta kõike seda jõuab ja milline näeb välja tema päev.

Kui kaua oled seotud olnud ettevõttega Bastion? Kuidas kõik alguse sai?

Bastioni moemajaga olen olnud seotud alates 1987. aastast. Kui olin veel väike tüdruk, sattusin Bastioni moekooli katsetele ja sealt edasi oleme sageli käinud ühte teed, oleme läbi aegade olnud seotud erinevate moevaldkonda puudutavate ettevõtmiste kaudu, seega mul on õnnestunud näha moemaja tegemisi nii modelli, kliendi, sõbra ning ka töötajana. 

Kui palju on sinu elu muutunud seoses tööga Bastionis? 

Minu elu on paljuski muutunud. Hiljutine taasliitumine Bastioni tiimiga on andnud mulle juba selle lühikese aja jooksul palju uut ja huvitavat. Olen väga tänulik, et meie koostöö tugevnes uuesti just sellisel põneval ajal, mil Bastion esitleb oma uut brändi Beself. Olla nii loomingulises ja põnevas õhkkonnas on puhas rõõm. Kuna olin eelnevalt hõivatud ka teiste projektidega, siis on taas tööleminek õpetanud mind aja planeerimisse veelgi täpsemalt suhtuma.

Sul on kodus kaks väikest last. Kuidas oskad oma aega jagada pere ja töö vahel?

Olen õppinud, et ka keerulistes olukordades on hea tahtmise juures alati lahendus olemas, väga olulist rolli mängivad kindlasti ka lähedaste ja sõprade toetus. Eks uute väljakutsete kõrvalt tuleb teadlikult õppida aega võtma. Püüan visalt kinni hoida laste ja perega väljakujunenud ühistest ettevõtmisetest ja ka sellistest pisikestest rõõmudest, nagu ühine hommiku- ja õhtusöök.

Milles seisneb sinu töö  Bastionis antud hetkel? Kirjelda palun oma igapäevaelu.

Antud hetkel on mul Bastionis konkreetsete tööülesannetega tutvumis- ja kohanemisfaas ning suures osas pühendume kogu tiimiga Beselfi kaubamärgi turuletulekule.

Kuna abikaasa on üsna palju Eestist eemal, siis on igapäevaelu üsna tormiline ja põhineb olulistest kellaaegadest kinnipidamisel. Ärkan hommikul tavaliselt kell 7 ning seejärel on tegemist ilmselt paljudele töötavatele emadele tuttava päeva algusega – hommikusöögi valmistamine, laste lasteaeda ja kooli viimine. Seejärel teen tööle suundudes vajalikud telefonikõned Bastioni tiimiliikmetega, oma eraettevõtmisega ja vajadusel lepin kokku erakorralised kohtumised.

Päeval hoolitsen selle eest, et koolilaps jõuaks vajalikuks ajaks trenni ja muusikakooli. Kui jään ise hätta, siis lähedased ja sõbrad aitavad, olen neile tõesti äärmiselt tänulik. Lisaks tuleb leida aega nii hommikul kui ka õhtul, et tegeleda oma eraettevõtmistega.

Õhtupoolikul võtan lapsed auto peale, koju jõudes valmistame õhtusöögi, sööme, muljetame. Püüan tütrega koos näiteks joonistada ja hea tahtmise juures õnnestub ka mõnda lauamängu mängida, kontrollin poja kodused tööd, millega ta üldjuhul saab ise väga hästi hakkama. Lapsed on mul hästi tublid! Kui vähegi jaksu on, püüan lastele enne magamist lugeda. 

21:45 algab minu aeg – vajadusel vaatan üle kirjavahetuse, lõpetan pakilised kirjatööd, valmistan ette oma eraettevõtmise jaoks vajalikud paberid, kui jaksu on, loen ja vahest naudin ka mõnda head filmi. 

Koduste toimingutega püüan tegeleda jooksvalt, et asi päris ülepea ei kasvaks. Nüüdseks on saabunud ka aeg, kus pereliikmetest on selles vallas juba abi. Kuna suhted lähedastega on minu jaoks väga olulised, püüan alati eelistada perega ühiselt veedetud kvaliteetaega nii-öelda kohustuslikele kodustele toimingutele. Vabal ajal armastame kino ja teatrit ning sõpradel külas käia. Olen pojaga ära vaadanud suurel hulgal etendusi ja ka paljud balletid Estonias.

 

Karin Karu