Birgit Varjun tegutseb soovide ajel

20 kommentaari
Birgit Varjun tegutseb soovide ajel

Juba teist aastat kampaania “Teksades rinnavähi vastu” patroon Birgit Varjun teab, mida tähendab naise jaoks rinnavähk. Ka temal on olnud rinnavähi kartus, mis õnneks kõige hullemalt ei lõppenud.  

Juba teist aastat kampaania “Teksades rinnavähi vastu” patroon Birgit Varjun teab, mida tähendab naise jaoks rinnavähk. Ka temal on olnud rinnavähi kartus, mis õnneks kõige hullemalt ei lõppenud.

“Olen ka ise käinud arsti juures rinnavähi kartusega, mis õnneks lõppes siiski healoomulise kasvajaga. See ei vaja hetkel mingeid operatsioone, vaid lihtsalt pidevat kontrolli. Sellistes olukordades on parimaks toetuseks perekond,” räägib “Eesti otsib Superstaari” eelmise hooaja finalist ning kampaania “Teksades rinnavägi vastu” patroon Birgit Varjun Buduaarile.

Ka Birgiti lähedaste hulgas on naisi, kes on põdenud rinnavähki ja saanud õigeaegset ravi. “Tänu õigeaegsele ravile elavad nad täisväärtuslikku elu!” Eelmisel aastal väga eduka kampaania eesmärk on suurendada naiste teadlikkust ja rinnavähi skriiningust osavõtjate arvu. “Samuti on meie eesmärk koguda raha mammograafiabussis oleva digitaalse mammograafi ostuks,” tutvustab Birgit.

Kuigi Varjun ei julge rääkida kõigi Eesti naiste eest, siis julgeb ta ikkagi loota, et paljud naised käivad end regulaarselt arstile näitamas. “Kuid aeg on näidanud, et selliseid naisi peaks rohkem olema ja just neile kampaania mõeldud ongi.”

Siiski kõigil naistel nõnda ei vea nagu Birgitil ja ebameeldiv operatsioon vähi eemaldamiseks tuleb ikkagi ette võtta. Kuidas pärast seda taastada naise enesekindlus? “Kui rinnavähk avastada varajases staadiumis, on rinda säilitav lõikus võimalik. Rinda taastavaid operatsioone saab teostada ühes etapis mastektoomiaga, mille puhul samaaegselt rinna eemaldamisega rekonstrueeritakse uus rind, või kahes etapis, kus rinna taastamine tehakse hiljem. Tavaliselt mitte varem kui üks aasta pärast rinna eemaldamist. Kindlasti on selline periood naise elus väga keeruline ja ükski hea sõna seda naise jaoks paremaks ei tee. Siiski on positiivne mõtlemine edasiviiv jõud!”

Miks ühed peavad võitlema rinnavähiga, teised aga mitte, seda Varjun kommenteerida ei oska. “Arvan, et nii rinnavähi kui ka kõikide muude raskete haiguste korral võib olla tegemist nii geneetika, saatuse kui ka mõtlemisviisiga, kuna viimane näitab meie suhtumist elusse ja oma tervisesse!” Birgit püüab elada oma elu võimalikult õnnelikult ja väärtustada kõike seda, mis meil hästi on, mitte muretseda asjade pärast, mis on halvasti. “Ma olen pigem jah selline inimene, kes tegutseb soovide ajel. Nii ongi põnevam, alati ei saa igat sammu ette teada!”

Ka Buduaar.ee lugejatele soovitab Birgit Varjun olla oma tervise suhtes tähelepanelikum.

 

Getter Lukjanov

 

Sarnased artiklid