Borka: Ameerikas pole elu lihtne!

"Kuna olen mänginud enne The Suni paljudes bändides, siis teadsin, kuidas pean suhtuma, et mitte pead kaotada. Rock’n’rolli stiilis elu on mõnus, aga pead teadma, mida teha, et see elu kestaks, räägib The Suni trummar Borka Õhtuehele.

“Kuna olen mänginud enne The Sun’i paljudes bändides, siis teadsin, kuidas pean suhtuma, et mitte pead kaotada. Rock’n’rolli stiilis elu on mõnus, aga pead teadma, mida teha, et see elu kestaks,” räägib The Sun’i trummar Borka Õhtulehele.

Borka sõnul võid juua nii palju kui tahad, aga ainult siis, kui järgmisel hommikul aru saad, et nüüd aitab. “Mulle meeldib muidugi väga pidudel käia, aga kui liiga palju pidutsen, siis juba kolmandal päeval on selline tunne, et elu läheb minust mööda. Pärast USA-st tagasitulekut oli mul neli nädalat järjest iga päev pidu. See oli väga selline… imelik aeg,” räägib Borka, kes on muuhulgas õppinud semestri ka Ameerikas.

“Arvasin, et jään sinna kauemaks. Õpingi neli aastat, see oli minu unistus. Aga palju on muidugi rahas kinni – kolme ja poole kuuga läks üle 200 000 krooni. Seejuures oli mul veel stipp, mis kattis üle poole õppemaksust. Seal on ikka väga kallis. Vähemalt minu jaoks, ma ei ole rikkurite perest.”

Borka sai Ameerikas ka tähtsa õppetunni. “Sain aru, et keegi ei tule sulle midagi andma. Pead ennast ise ehitama, et olla see, kes tahad olla,” mõtiskleb mees.

“Läksin sinna ennast otsima. Enam ei olegi ma see, kes ennast otsib – olen hetkel see, kes ennast teeb.”

Tanel Padar: “Näeb palju vaeva, harjutab, ja teeb kõik selleks, et jõuda sinna, kuhu tahab. Borka räägib perfektselt eesti keelt, aga aeg-ajalt on ikka mõni sõna, mille tähendust ta ei tea. Siis saame teda kiusata. Aga eks ta kiusab vastu. Meie õpetame temale, tema õpetab meile.”

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja