Briti firma on loonud puuetega nukud, et tuua mitmekesisust mänguasjade maailma

Briti firma on loonud puuetega nukud, et tuua mitmekesisust mänguasjade maailma

Briti nukutootja Makies sai inspiratsiooni antud idee elluviimiseks kampaaniast, kus vanemad postitasid pilte mänguasjadest, mida nad olid ise muutnud, et esindada oma lastel olevaid puudeid.

Briti nukutootja Makies sai inspiratsiooni antud idee elluviimiseks kampaaniast #ToyLikeMe Facebook campaign , kus vanemad postitasid pilte mänguasjadest, mida nad olid ise muutnud, et esindada oma lastel olevaid puudeid.

Makies on toetanud seda kampaaniat kasutades nukkude loomiseks 3D printerit – igal nende loodud nukul on esindatud oma individuaalne puue.

Lisaks nukkudele, kes kasutavad kõndimiskeppe ja kuuldeaparaate, on tootjafirma mänguasjadele lisanud ka silmapaistvad sünnimärgid ning armid. Makies on kinnitanud, et lähitulevikus luuakse ka ratastoolis olev nukk.

Ühe nuku maksumuseks on ligi 96 eurot ning see on kliendile spetsiaalselt disainitud. Klient saab ise valida, milliseid riideid ning ehteid tema nukk kannab ja milline on tema nuku soeng ja nahavärv.

Makies loodab, et peagi saavad nad pakkuda kliendile ka teenust, kus klient saab ise oma nuku näojooned valida – nii saavad lapsed iseendale sarnanevaid nukke tellida.

“Just nagu inimestegi puhul, ei ole kaht identset Makies nukku olemas,” ütles mänguasjafirma kõneisik. “Me loodame, et suudame paljud lapsed ning nende vanemad selliste nukkude abil õnnelikuks teha.”

Makies ei ole aga kaugeltki mitte ainus firma, kes selliseid erilisi mänguasju toodab ja #ToyLikeMe abil loodetakse see trend viia ka suurimate mänguasjatootjateni.

Vaata galeriid, kus on pildid lapsevanemate #ToyLikeMe kampaania raames muudetud mänguasjadest.

 

Allikas: uk.lifestyle.yahoo.com