Buduaari kaalulangetaja Inna Sööt pöördus toortoidu usku! PILDID!

Buduaari kaalulangetaja Inna Sööt pöördus toortoidu usku! PILDID!

Buduaari esimene kaalulangetaja Inna Sööt tunnistab, et Buduaari projektis osalemine muutis tema elu igaveseks ja seda muidugi heas mõttes. Nüüd, neli aastat hiljem, ütleb Inna, et ta on veelgi ideaalsemas vormis.  Kuidas – toortoitumine ning trennid eratreeneriga! Kuid sellel kõigel on ka oma kindel põhjus, miks ta toortoitlaseks hakkas. Buduaar uuriski Inna käest, miks ta selle tee valis ja mida ta täpsemalt siis üldse sööb. 

Buduaari esimene kaalulangetaja Inna Sööt tunnistab, et Buduaari projektis osalemine muutis tema elu igaveseks ja seda muidugi heas mõttes. Nüüd, neli aastat hiljem, ütleb Inna, et ta on veelgi ideaalsemas vormis.  Kuidas – toortoitumine ning trennid eratreeneriga! Kuid sellel kõigel on ka oma kindel põhjus, miks ta toortoitlaseks hakkas. Buduaar uuriski Inna käest, miks ta selle tee valis ja mida ta täpsemalt siis üldse sööb. 

Inna tunnistab, et ta pole oma kehaga kunagi varem nii hästi läbi saanud. “Ma olen aru saanud, et  minu enesetunne ei olene numbrist, mis mulle kaalu peal vastu vaatab. Seda muidugi juhul, kui sa pole tervisele ohtlikult ülekaaluline. Skinny is not sexy, healthy is,” muigab Inna. 

Siiski – toortoitumine? Miks Inna niivõrd ekstreemse eluviisi valis? Selgub, et tal ei jäänudki üle muud valikut… “Alustan sellest, et kui 2010. aastal Buduaari viimati kirjutasin, siis arvasin, et olin oma elu nii-öelda parimas kaalus. Tagantjärgi saan aru, et nii see polnud. Ja tänu sellele ei pidanud minu keha ühel hetkel enam vastu – tulemus? Ma võtsin paari kuuga juurde kümme kilo, samas sõin ikka samu asju ja tegin samamoodi trenni, põhjuseks oli hoopis elu muudatus – nimelt vahetasin töökohta, läksin autokooli ning astusin ülikooli. Kärsitu nagu ma olen, võtsin kõik kolm väga olulist teemat käsile korraga. Kuid sellega kaasnenud lisakilod mulle ei sobinud, teiseks suureks mureks oli pidev väsimus, mul ei olnud energiat, kuigi toitusin korrapäraselt ja tegin trenni,” tunnistab Inna, et talle vaatas peeglist vastu nukker noor naine.

Et teada saada, miks need lisakilod tulid, võttis Inna ette tee arstikabinetti.Käisin arstide juures, et välja selgitada, milles probleem, lisaks oli mul ka vedelikupeetus kehas, jalad olid paistes nagu keedusardellid. Tegin mitmeid uuringuid, mis ei näidanud mitte mingisugust „viga“ minu kehalises süsteemis. Aga kuidas sai see tõsi olla, kui ma tundsin end ikka alalõpmata väsinuna ja kust tulid need lisakilod?,” Ei saanud Inna aru, mis valesti on. 

Lõplik otsus oma toitumist muuta toimus selle aasta alguses, kohe pärast seda, kui Inna oli oma kolleegidega soojamaa reisilt naasnud. Täpsemalt siis reisipilte vaadates – see, mis piltidelt vastu vaatas, talle ei meeldinud. “Jah, kui ma reisilt tagasi tulin, siis esimesed paar päeva tundsin end tõesti puhanuna ning värskelt, kuid sealt edasi olin taas väsinud. Ma olin väsinud olemast väsinud! Üritasin meelde tuletada hommikut, mil oleksin krapsakalt voodist tõusnud ja rõõmsalt ning energiliselt tööle tõtanud. Mulle ei meenunud neist ükski. Võtsin vastu otsuse, et midagi peab muutuma! Esitasin endale küsimuse, et kas õige ja tasakaalustatud toitumisega saaksin ma tunda end paremini, energilisemalt ja jõulisemalt? Mind oli pikemat aega juba huvitanud taimetoitlus, toortoitumine ning lõpuks ka pH-toitumine. Täna, umbes kolm kuud hiljem tean, et mu elu on muutunud väga lühikese ajaga väga palju. Täna ei söö ma selleks, et oma kõhtu täita, vaid selleks, et oma keha toita ja seda rakutasandil. Minu toidulaual ei ole liha, nisutooteid. Tegelikult on lihtsam öelda, mis mu toidu- ja joogilaual üldse on,” naerab Inna. 

Kuid tõepoolest, mida Inna siis täpsemalt sööb? “Kõigepealt mainin ära, et kõik, mida ma suhu pistan, on elav ja päris toit. Milleks kuumutada või aurutada köögivilju, kui nad on imemaitsvad ka toorelt? Kui paljud üldse teavad, et toidu kuumutamisel üle 47 kraadi kaotab see kõik vajaliku, mida inimese keha tegelikult vajaks? Minu toidulaual on hetkel: kõik roheline, värviline  ja elav, lisaks kasvatan ise kodus ka idusid – need on ülikasulikud. Siis veel pähklid, seemned, külmpress õlid, avokaado, piimatoodetest kitsejuust, harva ka krevetid ja valge ning punane kala, vutimunad, puuviljad, Devini aluseline vesi, sidrunivesi, taimeteed ja harva ka kohv.”

Lisaks väga piiritletud menüüle teeb Inna ka hoogsalt trenni ja suveks on tal kindel eesmärk paigas – täiuslik kõht ehk siis sixpack. “Teist kuud järjest on mul väga hea eratreener Erik Orgu, kes kusjuures ei tarbi üldse alkoholi, nisutooteid ega magusat. Me mõlemad jagame arvamust, et igasugune keemia ja “keha petmine” ei tule kõne alla. Ehk siis kui ma tahan juua teed suhkruga, siis ma ei pane sinna suhkruasendajat, mis on palju hullem kui valge suhkur, vaid ma kasutan selleks päris magustajaid nagu näiteks mesi või kookospalmi suhkur. Alternatiive on absoluutselt kõigele. Huvi peab olema! Mäletan esimest kohtumist oma eratreeneriga, kui küsisin, et mis siis saab, kui mul tuleb tumeda šokolaadi isu? Selle peale vastas ta, et esiteks kasvata oma iseloomu, teiseks saada mulle sõnum ja ma saadan sulle vastu, et pole vaja ja  kui see ka ei toimi, siis teed endale ise tooršokolaadi. See käib nii: külmpressõli + toorkaokao + palmisuhkur. Ta ei jaga minuga mitte ainult oma teadmisi ja hinnalist aega, vaid pakub ka psühholoogilist tuge. Mõnikord on seda vaja, kui tunned, et enam ei jaksa ning jõud saab otsa. Kuid siis vaatab treener sulle sügavas usus silma ja ütleb, et jaksad küll! Ja ma jaksangi,” tunnistab Inna, et tänu eratreeneri toele suudab ta palju rohkem kui üksi olles.

Küsisime, kui palju Inna nädalas trenni teeb? “Ma käin kaks korda nädalas Eriku juures personaaltrennides ja lisaks kaks korda nädalas spordiklubis jõutreeningut tegemas. Mul on sellele suvele väga kõrged ootused, tahan tervitada 2013. aasta suve oma elu parimas ja tervislikumas vormis ja ma tean, et see on võimalik õige toitumise, suhtumise, töö ja treeneri abiga. Ma pole kunagi varem end nii hästi tundnud. Ma ei vaja enam hommikukohvi äratuseks, uni on läinud mitu tundi lühemaks, jõuan õigeaegselt tööle ja ma näen iga päev peeglist, et see mida ja kuidas ma täna midagi teen, on ainuõige tee. Järgmine aasta lõpetan oma ülikooliõpingud tervisejuhtimise alal ja minu lõputööteemaks ongi just need kolm toitumise suunda: toortoitumine, taimetoitlus ja pH-toitumine. Õige tee leidmine võttis mul  „kõigest“ viis aastat,” tunnistab Inna, et nii-öelda eneseleidmine võttis tal aega päris kaua.

Innal on ka paar soovitust Buduaari uuele kaalulangetajale Katrinale. “Ma siiralt soovin talle ainult head ja et teekond, mida ta läbib, oleks nautimist väärt. Ma soovin, et ta oleks teadlik miks, mida ja milleks ta teeb ja mis kõige olulisem, et ta ei kaotaks muutustega sidet iseendaga. Teekond oma keha armastamiseni on üsna pikk ja konarlik, aga see kõik on seda väärt.”

Vaata allpool ka pilte Innast ning tema menüüst! 

Karin Karu