Buduaari kaanestaar Iris Tomson islamist, araabia rikastest ning armastusest

Buduaari kaanestaar Iris Tomson islamist, araabia rikastest ning armastusest

Suvise Buduaari kaant kaunistab võluv Iris Tomson. Iris on elanud viimased 13 aastat Araabia riikides. Oma sidet araabia maadega nimetab ta armastuseks esimesest silmapilgust, mis pole aga Irise ainus armastus. Iris tutvus oma praeguse abikaasaga, kes on pärit Bahreini kuningriigi väga mõjukast perekonnast, Gulf Airis stjuardessina töötades. Nii sattus kaunitar islamimaade kõrgklassi. Iris tutvustab elu islamimaades ning räägib lähemalt ka sellest, milline näeb välja araabia pulm.

Suvise Buduaari kaant kaunistab võluv Iris Tomson. Iris on elanud viimased 13 aastat araabia riikides. Oma sidet araabia maadega nimetab ta armastuseks esimesest silmapilgust, mis pole aga Irise ainus armastus. Iris tutvus oma praeguse abikaasaga, kes on päris Bahreini kuningriigi väga mõjukast perekonnast, Gulf Airis stjuardessina töötades. Nii sattus kaunitar islamimaade kõrgklassi. Iris tutvustab elu islamimaades ning räägib lähemalt ka sellest, milline näeb välja araabia pulm.

Millised on islami mehed – mille poolest erinevad nende arusaamad ja väärtushinnangud meie meeste omadest? Mees jääb alati meheks, mis iganes maailmaosas ta asub. Välja võin tuua vaid ainukese märkimisväärse erinevuse: mehed on seal rohkem dramaatilisemad, millest sünnivad sügavalt dramaatilised olukorrad. Et seal vastu pidada, peab oskama mängida erinevaid mänge ning täitma ühes ja samas mängus erinevaid rolle. Üldiselt on araabia mehel ja araabia mehel vahe ning õnneks on mul kogemusi vaid väga hoolivate meessoo esindajatega ja loodan, et oma poega kasvatades oskan kahe üsna erineva väärtussüsteemi vahel leida sünteesi. Koraanis on meeste kohta selgelt öeldud, et parimad mehed meie hulgast on need, kes on oma naistele parimad!  

Milline on rikaste elu Dubais nende kardinate taga, kuhu turisti silmad ei ulatu? Kunagisest beduiinikülast on mõnekümne aastaga saanud moodne linn ehk kaameli seljast otse luksusauto tagapingile. Neil on uhked paleed, neid ümbritsevad lopsakad ja rohelised aiad, mida kaunistavad värvilised paabulinnud ja tehisveekogud. Ei ole uudis, et palee kompleksi kuulub golfiväljak, loomaaed, peosaal, külalistemaja, suured basseinid ja suursugune autopark – just name it. Paleed ja selle ümbrust hoiavad korras India, Bangladeshi või hoopis Filipiinide päritolu võõramaatöölised.

Kas araabia naised teevad tööd? Islam ei keela naistel töötamist, kuid neil on õigus olla kodus ning mehe kohustus on naist ja majapidamist üleval pidada. Naise kohustus on mehe eest hoolitsemine, kodu korrashoidmine ja laste kasvatamine. Viimased kaks on tänapäeval asendatud tööjõuga Aasiast, sest isegi vaesemates majapidamistes on teenijad, rääkimata siis jõukamatest peredest, kus on olemas nii kokad, toapoisid, lapsehoidjad, turvamehed, aednikud kui ka autojuhid. Tänapäeval on hariduse saanud naised väga aktiivsed ja otsuste langetamisel on neil üsna palju võimu. Mida vanemaks naine saab, seda enam peetakse temast lugu.  

Loe Irisest ja islami kultuurist lähemalt Buduaari värskest suvenumbrist!  

Buduaar.ee