Cambridge’i Ülikooli teadlased: Kleopatra ei olnud ilus

Cambridge’i Ülikooli teadlased: Kleopatra ei olnud ilus

Paljud kaunid ja kuulsad naised alates Elizabeth Taylorist ja lõpetades Sophia Loreniga on ajaloolise kaunitari Kleopatra rolli etendanud, kuid tegelikult ei ole keegi päris täpselt teadnud, milline nägi välja see legendaarne valitsejanna, kes 17-aastaselt Egiptust valitsema asus ja 20-aastaselt Julius Caesari ära võrgutas.

Paljud kaunid ja kuulsad naised alates Elizabeth Taylorist lõpetades Sophia Loreniga on ajaloolise kaunitari Kleopatra rolli etendanud, kuid tegelikult ei ole keegi päris täpselt teadnud, milline nägi välja see legendaarne valitsejanna, kes 17-aastaselt Egiptust valitsema asus ja 20-aastaselt Julius Caesari ära võrgutas.

DailyMail kirjutab, et Cambridge’i Ülikooli teadlased on nüüd arvuti abil kõige realistlikuma 3D Kleopatra pildi loonud. Naine, keda on aastasadu meie maailma esimeseks seksisümboliks peetud, on hoopis teistsugune kui seni Kleopatra rolle etendanud naised- tõelises Kleopatras on killuke tema Kreeka monarhivälimust, mida rõhutab sirge aga suur nina ning Egiptuse geene, mis väljendub tema tõmmus nahas.

Kokkuvõttes ei paista see naine silma erilise iluga. Ehk ongi see Kleopatra ilu hoopis kirjanike väljamõeldis?
Rooma ja Kreeka ajaloolased ja kirjanikud on maininud alati Kleopatra intelligentsust ja karismaatilisust ning öelnud, et tal oli mahe võrgutav hääl, kuid vanemates kirjutistes ei ole mainitud tema ilu. Kuigi enamus on harjunud nägema Kleopatrat euroopaliku naise ilus, siis ülikooli professor doktor Ashton rõhutab, et see pole sugugi nii. “Suure tõenäosusega ei olnud Kleopatra eurooplase välimusega. Ärge unustage, et tema pere oli Egiptuses elanud enam kui 300 aastat enne seda, kui nad valitsema asusid.”

Kleopatra pilte Cambridge’i Ülikooli teadlaste nägemuses võid vaadata SIIT.