Cool D uus laul räägib pealiskaudsetest eesti naistest

Cool D uus laul räägib pealiskaudsetest eesti naistest

Priit Kolsar, räpparinimega Cool D, on mees, kes on oma lauludes puudutanud mitmeid ühiskonnaprobleeme. Erandiks ei ole ka tema uus album „Cool FM.“ Meie rääkisime räppariga tema hitist „Naised on purjus“. Kust tuli selline idee, mis on laulu sõnum ning mida ta ise säärastest naisterahvastest arvab?

Priit Kolsar, räpparinimega Cool D, on mees, kes on oma lauludes puudutanud mitmeid ühiskonnaprobleeme. Erandiks ei ole ka tema uus album „Cool FM.“ Meie rääkisime räppariga tema hitist „Naised on purjus“. Kust tuli selline idee, mis on laulu sõnum ning mida ta ise säärastest naisterahvastest arvab?

Kas loo „Naised on purjus“ kirjutasid ise?
Jaa, ikka, kes siis veel!

Millest selline laul?
Eks see ole ikka tingitud kõnealuste naisterahvaste ohtrast meedias eksponeerimisest. Ma lootsin, et valdaval osal tänapäeva noortest eesti naistest on kõrgemad ambitsioonid, kui odav kuulsus kollase pressi vahendusel. „Naised on purjus“ ei ole loomulikult mõeldud otsetähenduses, see on ikka öeldud ülekandes ja irooniaga.

On sul endal kogemusi taoliste naisterahvastega?
Ma arvan, et paljudel on, mitte ainult minul, nad ju pressivad igast uksest ja aknast sisse.

Mis sa arvad, mis on juhtunud viimasel ajal, et aina rohkem ja rohkem sääraseid naisterahvaid meedia kajastab?
See on kindlasti tingitud prioriteetidest, mida vastavad väljaanded, kes selliseid tegelasi kajastavad, on endale seadnud. Teisalt kindlasti see, et võibolla pole neil väljaannetel päevakohaseid teemasid või oskusi või viitsimist millestki pädevamalt kirjutada. Väga lihtne on ju selliste libakuulsuste najal oma veerge täita. Ma nii väga konkreetseid inimesi ei süüdistakski, sest issanda loomaaed on kirju, ja eks nad üritavad ka elada nii, nagu oskavad ja annavad minulegi lauluteemat. Peamine viga on pealiskaudsus, see peegeldab ka meie senist elu.

Kui tihti sa ise väljas käid ning näed purupurjus naisi?
Viimasel ajal käin vähem väljas ja olen ka piisavalt rumalaks joonud naisi näinud, kuid ütlen veel, et siin loos pole rõhk purjus naistel või purjus olemisel – see on vaid metafoor!

Mis tunne sul endal on, kui oled klubis, sinu lugu mängib (oletame, et „Naised on purjus“) ja kõik noored chikid hüppavad-üles alla, ise purjus ja õnnelikud?
No kui asi vaid kirjeldatuga piirdub, siis on ju kõik korras. Kui inimesed pidutsevad mu muusika järgi, siis mida halba saan ma selle kohta öelda.

Kas see lugu on tehtud, et naisterahvastel aru pähe tuleks?
Ma olen kogu aeg öelnud, et ma ei taha olla maailmaparandaja või midagi sellist, usun, et ma ei ole isegi sellisel positsioonil, et võiksin öelda, mida keegi tegema peaks. Igal juhul ma ei ole kvalifitseeritud sellist koormat endale võtma, aga vähemalt on mul võimalus ennast väljendada ja öelda, mida asjast arvan.

Paratamatult seda kuulates tekkis tunne, justkui räägiksid Liis Lassist, kas see võib kerge alatooniga olla temast?
Kui sina või tema nii arvate, siis miks mitte. Ma pole seda lugu otseselt mitte kellelegi adresseerinud, ega kedagi konkreetset silmas pidanud, aga kui keegi ennast siit loost ära tunneb, siis on see tema probleem.

Kui tihti ja kas sa üldse oled kogenud selliseid juhtumeid, kus naine on sinuga tutvust teinud puhtalt selle pärast, kuna oled Cool D?
Kindlasti on seda juhtunud ja võimalik, et ma pole sellest kohe aru saanud, aga kes ma siis selline nii väga olen? Minuga võiks ju ka siis tuttavaks saada, kui ma poleks Cool D!

Mida sa hindad kõige enam naises?
Naisel peaks ikka väärikust rohkem olema, kui oma materiaalse või mõne muu põhimõtte nimel kogu rahva ees ennast naeruvääristada. Voorus on palju seksikam, kuigi, ka lõbusaid isendeid on kellelegi vaja.

Kas sa ei karda, et paljud naised suhtuvad sinusse nüüd halvustavalt?
Ei karda, sest tean paljusid naisi, kes selle loo kohta arvavad samuti nagu mina. Usun, et sellest aru saada, mida ma oma loos öelda tahan ja kas minuga nõus olla või mitte, ei pea sool vahet tegema. Asi on teistes põhimõtetes, samuti võiks sarnase loo teha ka paljudest meestest, aga tundub, et antud hetkel on pall naiste käes.

Millised naised on sinu tutvusringkonnas – eeldavasti mitte säärased nagu „Naised on purjus“ laulus?
Ma üritan, jah, suhelda sellistega, et peale järjekordset vestlust ei peaks kohe kellegi kohta lugu kirjutama minema.

Mis sa arvad, miks tahab üldse üks endast lugupidav naine hakata käima pidevalt solaariumis ning saada endale mees, kellel uuemat sorti BMW ja hunnik raha?
Eks ikka selleks, et hästi ära elada, leida kergema vaevaga materiaalne kindlustatus, et ise mitte midagi saavutada. Olla sõltuv, lodev, mõjutatav ning et ei peaks ennast tõestama. Ma usun, et meie riigis pole sooline ebavõrdsus siiski niivõrd tasakaalust väljas, et naised peaks vastavalt käituma. Muidugi juhul, kui kodune kasvatus on selline ja nad seda ise tahavad, siis mis teha. Ma ei taha sellega öelda, et naised peaks kuivikud olema, lihtsalt pole vaja rahva ees ennast tasuta lolliks teha.

 

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja