Disainer Liina Stein presidendi vastuvõtust: Väga meeldis Evelin Ilves!

Disainer Liina Stein presidendi vastuvõtust: Väga meeldis Evelin Ilves!

Eile oli Eestimaa rahval põhjust tähistada, sest oli aasta üks tähtsamaid sündmusi – vabariigi aastapäev! Paljud tuntud ning austatud inimesed olid kutsutud presidendi vastuvõtule ja kandsid uhkeid rõivaid. Just need viimased – rõivad – ongi teema, millest rääkisime disainer Liina Steiniga. Kui suurel määral on ta jälginud eelmiste aastate presidendi vastuvõttu ning kuidas on või ei ole meeldinud külaliste riietusvalik.

Eile oli Eestimaa rahval põhjust tähistada, sest oli aasta üks tähtsamaid sündmusi – vabariigi aastapäev! Paljud tuntud ning austatud inimesed olid kutsutud presidendi vastuvõtule ja kandsid uhkeid rõivaid. Just need viimased – rõivad – ongi teema, millest rääkisime disainer Liina Steiniga. Kui suurel määral on ta jälginud eelmiste aastate presidendi vastuvõttu ning kuidas on või ei ole meeldinud külaliste riietusevalik.

Oma eriala vaatevinklist jälgis eile disainer Liina Stein presidendi vastuvõttu, vaadates, kes mida kandis ning kuidas riie seljas istus. „Vaatasin seda, milliseid kangaid kasutatud oli ning lõikeid, hiljem tegin peas kiire resümee, kelle kostüüm kõige meeldejäävam oli. Pean tunnistama, et väga meeldis Evelin Ilves, kõik oli hästi paigas, väga ilus. Samuti ka Signe Kivi.“

Eelmistel aastatel on noor disainer samuti vabariigi aastapäeva vastuvõtte jälginud ning tunnistab, et kõigi külaliste stiile ei saa kohe kindlasti ühesuguseks lahterdada. „Kleidid on seinast-seina, on olnud konservatiivsemaid, on julgemate lõigetega. Ei oskakski öelda, et keegi oleks kleidiga väga puusse pannud, lihtsalt tehakse mõnikord apsakaid, näiteks kantakse mõnda lõiget, mis tegelikult ei sobi kandja kehatüübiga,“ leiab ta. Samuti on Liina sõnul oht valida vale värv, mis ei sobi naha ja juustetooniga, kuid samas on olnud disaine, mis on vägagi silma jäänud, seda just sobivuse poolest. „Kindlasti on kleite, mis on väga muljetavaldavad olnud ning ka stiililiselt väga tasakaalus kandjaga.“

Mitmed disainerid on enne vabariigi aastapäeva ametis, andes endast parimat, et disainida soovijale sobiv kleit. Kes on need disainerid, kellel on nii kindel väljakujunenud stiil, et tunneb kohe ära, kelle loomingut kantakse? „Stiililiselt on äratuntavad näiteks Tiina Talumehe kleidid, Ülle Suurhans Pohjanheimo kleidid, kust on näha, et kandjad on saanud hea konsultatsiooni nii värvi kui lõike suhtes, ning kus tõsiselt on arvestatud naise figuuri ja muude tähtsate omadustega,“ räägib noor disainer.

Eriti meeldiv ning isegi inspireeriv on Liina sõnul presidendi vastuvõtul vaadata Signe Kivi. „Tema kleit on alati tasakaalus aksessuaaride ja soenguga ning piisavalt meeldejääv,“ arvab ta. Kas näeks kunagi Liina ka enda suhteliselt pööraseid disaine kellegi seljas vabariigi aastapäeva vastuvõtul? „Jah, kui selleks leidub piisavalt hullumeelne inimene, kes minu pöörast loomingut kanda tahab. Ise arvan, et minu stiil sobib paremini lavalaudadele, näitesaali või videodesse. Kandjateks lauljad, tantsijad, näitlejad, hetkel tegutsengi Eurovisiooni stilistikaga, kus minu disainiga saab ehitud Piret Järvis, Lenna Kuurmaa ja Kene Vernik,“ räägib disainer Liina.

Liina meelest on aastapäeva riietuse valmistamiseks väljakujunenud kindlad disainerid nagu näiteks Ülle Suurhans, Tiina Talumees ja mitmed teisedki. „Kui keegi sooviks aga minu disaini, siis muidugi, aga ta peaks arvestama, et see ei oleks kindlasti midagi konservatiivset ning tavalist,“ räägib ta Buduaarile.

Kallid lugejad: kelle kleit või kostüüm meeldis teile?

Buduaar.ee