Edukas modell Brita Piht Milanos tööpuuduse üle ei kurda

Edukas modell Brita Piht Milanos tööpuuduse üle ei kurda

Milline on modellitööd tegeva 20aastase Brita argipäev Milanos? Loe ja saa teada, kus, kellega ja kuidas ta elab, koos töötab ja oma päevi veedab!

Kõik me oleme kuulnud jutte edukatest modellidest, kelle elu koosneb näiliselt vaid glamuursetest fotosessioonidest ja lõpututest kilomeetritest catwalk`idel. Et sinnamaani jõuda, tuleb aga palju vaeva näha ja kodust eemal viibida. Buduaar vestles hetkel Milanos modellitööd tegeva Britaga.

Brita Piht on 20aastane modell, kes „avastati“ kuue aasta eest. 182 cm pikkuse kaunitari esimene tööreis viis Tokyosse, misjärel otsustas ta aja maha võtta ja koolile pühenduda. Viimase pooleteise aasta jooksul on teda näha aga pea kõikidel Eestis toimunud moe-etendustel, mitmetes ajakirjades ja reklaamkampaaniates. Eestis esindab teda modelliagentuur Living Models Agency. Hetkel on ta oma esimesel tööreisil Milanos ja viibinud seal praeguseks kaks ja pool nädalat, mille jooksul on teinud kolm tööd – kaks fitting`ut ja ühe presenatsiooni. „Üks fitting oli Chloe`le, minu seljas pandi moe-show jaoks komplekte kokku. See tähendas nelja tundi seismist ja riiete vahetamist,“ ütleb Brita. Mõistagi ei ole fitting modellile kõige huvitavam töö, kuid – nagu modell ise ütleb – töö on töö! Milanos kuulub Brita agentuuri Urban Management nimekirja. Lisaks temale teevad selle agentuuri kaudu Itaalias tööd veel kaks Eestist pärit tüdrukut (kellega on Brita sõnul hea casting`utel eesti keeles rääkida ja keegi ei saa aru, millest jutt käib).
Teine fitting oli Itaalia disainerile Roberto Mussole, kelle vabrikus käidi riiete selgasobivust proovimas. Brita jätkab: „Presentatsiooni tegin Wrangleri teksadele. Nende firma palkas mu, et minu seljas esitleda uut kollektsiooni rõivakauplustele, et viimased saaksid need riided oma poodidesse müügile võtta.“

Olgugi, et praegune aeg on moemaailmas vaikne (hooaja lõpp), on Brita päevad täis kiirustamist. Iga päev osaleb ta keskmiselt neljal casting`ul (võrdluseks – hooajal tõuseb ühel päeval toimuvate casting`ute arv kuni kümneni!). „Jaanuaris kutsuti mind juba siia tagasi ja seekord pikemaks ajaks – kolmeks kuuks!“ ütleb Brita Buduaarile. Nii mööduvadki modelli päevad Milanos kaart käes ühest linna otsast teise seigeldes. Brita muigab, et kohalikud on väga sõbralikud ning kui nende käest inglise keeles teed küsida, siis hoolimata sellest, et paljud itaallased inglise keelt ei räägi, teevad nad tee kas või käte abil selgeks või veelgi enam – saadavad tüdruku ise vajalikku kohta kohale.

Millistes tingimustes modellid välismaal töötades elavad? Brita räägib, et neile antakse igal nädalal agentuuri poolt taskuraha, millega peab hakkama saama. Selle eest ostetakse süüa ja kantakse muud esmavajalikud kulud. Palju modellil söögi peale kulub? „Söögi peale palju ei kulu, kuna palju sa ikka hommikul sööd… Lõunasöögid on mitmetes Milano restoranides modellidele tasuta, kuna see on hea reklaam söögikohale!“ Muidugi kasutavad modellid seda võimalust meelsasti ära. Mainitud taskuraha arvestatakse hiljem modelli palgast maha.

Hilisemast tasust arvestatakse maha ka korteriüür, mille hetkel maksab kinni kohalik modelliagentuur. Brita jagab Milanos töötamise ajal korterit kahe tüdrukuga, üks neist on pärit Horvaatiast, teine Norrast. „Tihti üürivad modellid ise kuulutuste kaudu kortereid, sest nii on väga palju odavam. Agentuur ju teenib selle pealt ka, et siin elame ja üüri maksame! Meie korter on kindlasti poole võrra vähem väärt kui me maksame.“ Brita tunnistab, et elu pole odav ja rahaliselt seal töötamine väga tasuv ei ole. „Aga kuna ma olen esimest korda siin, siis on hea sisseelamisaeg! Kui ma seekord omadega plussi ei jää, siis pole väga õnnetu ka, kuna olen uue kogemuse võrra rikkam!“

 

Autor: Mari-Liis Helvik, buduaar.ee