Eesti staaride põlatuim meediakanal on SLOleht

Buduaar viis möödunud nädalal läbi staariküsitluse uurides, milline on Eesti avaliku elu tegelaste meelest kõige ebaobjektiivsem meediakanal, kus väänatakse tõde, ning kes on kõige ebameeldivam ajakirjanik, kes ei löö risti ette liialdamisel ja kuulujuttudest uudiste tegemisel. Et tagada tulemuste objektiivsus, lubas Buduaar vastajatele, et küsitlus on anonüümne. Küsitluses osales 48 inimest. 
Meediakanalitest osutus tuntud eestlastele kõige ebameeldivamaks SLOleht, mis kogus 31 vastuhäält. Teise koha saavutas Ajakiri Just ning kolmandaks jäi Naisteleht, millele järgnes seltskonnaajakiri Kroonika. Samas mainisid päris mitmed, et hinnang Justile puudutab eelkõige Anu Saagimi aegset ajakirja ja praegune ajakiri on staarisõbralikum ja ausam kui enne.

Buduaar viis möödunud nädalal läbi staariküsitluse. Uurisime, milline on Eesti avaliku elu tegelaste meelest kõige ebaobjektiivsem meediakanal, kus väänatakse tõde, ning kes on kõige ebameeldivam ajakirjanik, kes ei löö risti ette liialdamisel ja kuulujuttudest uudiste tegemisel. Et tagada tulemuste objektiivsus, lubas Buduaar vastajatele, et küsitlus on anonüümne. Küsitluses osales 48 inimest.

Meediakanalitest osutus tuntud eestlastele kõige ebameeldivamaks SLOleht, mis kogus 31 vastuhäält. Teise koha saavutas Ajakiri Just ning kolmandaks jäi Naisteleht, millele järgnes seltskonnaajakiri Kroonika. Samas mainisid päris mitmed, et hinnang Justile puudutab eelkõige Anu Saagimi aegset ajakirja ja praegune ajakiri on staarisõbralikum ning ausam.

Tuntud eestlaste meelest on kõige ebaõiglasem ajakirjanik Stella K. Wadowsky, temale järgnes Anu Saagim ja Paavo Kangur. Tegelikult oleks ka selle edetabeli pidanud võitma SLOleht, kelle ajakirjanikke nimetati üle poole kordadest, kuid SLOlehe puhul ei osanud vastajad nimeliselt ajakirjanikke esile tuua. ”Enamus kibestunud ajakirjanikest on argpüksid ja seega ei julgeta kõige labasemate nupukeste juurde oma nimesid panna, vaid pannakse lihtsalt näiteks Sloleht”, kommenteerib Liis Lass, kes ei häbene seisukohta oma nime all välja öelda. ”Minu põlastus kuulub kindlasti SLOlehe ja Elu24 veebitoimetajatele, kes oma idiootseid pealkirju küsimärkidega enda jaoks turvalisemateks üritavad muuta. Tänapäeva Eestis kollase ja ebaobjektiivse meedia ajakirjanik olla on kõige idiootsem kõikidest ametitest üldse. Mina ja minu tutvusringkond suhtub sellistesse ilma mingisuguse respektita”.

Päris mitu korda mainiti ära ka Kanal2 telesaadet Reporter, mis tuleb mõnele peole ja torkab staaridele mikrofoni ootamatult nina alla. ” Näiteks kusagil peomeeleolus lükatakse mikrofon nina alla ja rünnatakse mingite kummaliste küsimustega, mille peale teinekord ei oska kohe vastata. Nii jätab intervjueeritav kokutava ja pudistava olevuse mulje. Või siis juhul, kui on võetud üks drink, muututakse liiga jutukas ja selline peomeeleolu võib hiljem televiisorist vaadates teistele labane paista”, selgitab üks vastanutest.

Eks ajakirjanikud teevad vaid oma tööd ja avaliku elu tegelased on kõigest samasugused tavalised inimesed nagu me kõik. Nii et Buduaar soovitab suhtuda mõlemasse osapoolde sõbralikult ja vaadata seda kõike läbi väikese huumoriprisma.

 

Foto: SXC.hu

/Marge Rahu/