Eesti tüdruk käis Balil “Söö, Palveta, Armasta” ennustaja juures!

Eesti tüdruk käis Balil “Söö, Palveta, Armasta” ennustaja juures!

Elizabeth Gilberti bestselleri järgi vändatud filmis “Söö, Palveta, Armasta” läheb Julia Roberts Bali saarele ennustaja, nimega Ketut, juurde vastuseid otsima. Sama teekonna võttis ette EBS’i tudeng Jennifer Einbach, kes kuulsat ennustajat külastas, kuigi tema jutule polnud lihtne saada!  

Elizabeth Gilberti bestselleri järgi vändatud filmis “Söö, Palveta, Armasta” läheb Julia Roberts Bali saarele ennustaja, nimega Ketut, juurde vastuseid otsima. Sama teekonna võttis ette EBS’i tudeng Jennifer Einbach, kes kuulsat ennustajat külastas, kuigi tema jutule polnud lihtne saada!

“Söö, palveta, armasta” filmist tuntuks saanud ennustaja Ketut Liyer elab Ubudi linnas Bali saarel. Jenniferi sõnul oleks ise Ketutit leida päris keeruline. “Ütleme nii, et omal käel oleks see suhteliselt võimatu, sest Ketut asub Ubudis, mis on Bali pealinnast eemal teine linn. Hea on see, et saab võtta autojuhi ning üldiselt nemad teavad ka, kus Ketut asub. Ketuti lähedal asub ka kuulus ahvimets, mis jooksis ka filmikaadrist läbi, ning kus on palju ahve, keda saad banaanidega toita ja nende tegevust jälgida. Kui kellelgi juba sinna kanti asja, siis tasub ka seda külastada,” soovitab Jennifer.

Enne raamatu ja filmi ilmumist oli Ketut tuntud vaid Balil, nüüd aga ka teavad teda turistid, mistõttu on Ketuti jutule saamine raske. “Järjekorrad võivad vabalt olla ka 6h ning minul endal õnnestus temaga kohtuda põhimõtteliselt alles kolmandal korral. Esimene kord oli liiga pikk järjekord ning teisel korral minnes võtsin järjekorranumbri ja arvestasin, et umbes 4-6 h võib järjekord olla pikk. Otsustasin seniks hotelli minna ja kui 3h hiljem helistasin, tuli välja, et minu järjekorranumber oli möödas. Õnneks siis, kui ma uuesti kohale läksin, oli Ketut imekombel nõus mind vastu võtma. Kunagi ei või teada, kaua tema juures läheb, sest vahel ta läheb lõunauinakut tegema, kui tal selline tunne on. Olen ka kuulnud, et on olnud inimesi, keda ta on keeldunud vastu võtmast,” jutustab Jennifer. “Kõige üllatavam moment oli see, et päriskodu on tal täpselt sama mis filmis. Kõik kaadrid, mis temaga filmitud on, on ka päriselt olemas ja seal võttiski ta oma külalisi vastu!”

Ketut ennustab inimese välimuse põhjal ning tasu tulevikust jutustamise eest on 20 eurot. “Ketut rääkis algul lihtsalt inimesele otsa vaadates ja juhindudes näojoontest. Ta vaatas ka kaela, põlvede ja loomulikult ka käte, täpsemalt vasaku käe järgi. Nende põhjal jagas ta informatsiooni elupikkuse, karjääri, laste arvu ning ka abielu kohta. Ennustamine maksis ligikaudu 20 eurot, mis meie rahas võib tühine tunduda, kuid kuna Bali kohalike keskmine kuupalk on ligikaudu 50 eurot, siis ei saa just igaüks seda endale lubada!”

Bali saarele reisihuvilistel soovitab Jennifer minna aprilli ja novembri vahel, sest hetkel on seal veel vihmahooaeg. “Mina sattusin Balile nüüd vihmaperioodil, mil neil, kes soovivad ainult päevitada ja pruuniks saada, väga mõtet minna pole. Kohti on seal palju, mida külastada – vulkaanid, riisipõllud, templid ja erinevad rannad. Samuti on Balil ka väga head peod ja klubid, mida külastada, ning palju erinevaid restorane ja kohvikuid. Minu puhkus oli küllaltki aktiivne, sõitsime terve Bali saare põhimõtteliselt läbi, peatusime mitmes erinevas linnas ning veetsime ka aega Gili saartel.” Gili saartel on ka käinud Marko Asmer, kes kohalikele end kuulsa vormeliässana tutvustas. “Olime Gili saartel ühes restoranis ning teenindaja küsis, kust me pärit oleme. Siis ütles: “Oo, Estoni – mul on üks kuulus sõber sealt pärit – F1 sõitja Marko Asmer!” Tal oli ka Marko visiitkaart ette näidata.

Naljakas oli veel see, et ka Ketut andis mulle oma viisitkaardi ja ütles, et me ühendust ikka hoiaks,” meenutab Jennifer.

 

Tene Sommer