Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti uskliku neiu Viktoria Titova õpingud ning elu päikselises Floridas! FOTOD!

Nooruke Viktoria Titova on Eesti neiu, kes 2007.a. suvel õppis Tšehhi Vabariigis Charles University´s filosoofiat ja sissejuhatust rahvusvahelistele suhetele, sel suvel töötas ta  Helsingis ettekandja ja kontori abilisena. Nüüd on ta kaugel Ameerikas, täpsemini Floridas Lakelandi linnas, õppimas interdisciplinary studies, selle ainega avaneb võimalus teha double major või ka peaaine ja kaks kõrvalainet. Hetkeplaan on tal bakalaurusekraad lõpetada Southeastern University´s, kuid magistriplaanid jäävad juba põhja osariiiki... .          Buduaarile vahendas ta oma Floridast saadud kogemusi.

Nooruke Viktoria Titova on Eesti neiu, kes 2007. a suvel õppis Tšehhi Vabariigis Charles University´s filosoofiat ja sissejuhatust rahvusvahelistele suhetele, sel suvel töötas ta  Helsingis ettekandjana ja kontori abilisena. Nüüd on ta kaugel Ameerikas, täpsemini Floridas Lakelandi linnas, õppimas Interdisciplinary studies, selle ainega avaneb võimalus teha double major või ka peaaine ja kaks kõrvalainet. Hetkeplaan on tal bakalaurusekraad lõpetada Southeastern University´s, kuid magistriplaanid jäävad juba põhja osariiki... . Buduaarile vahendas ta oma Floridast saadud kogemusi.
OLEN KOOLIS ENAMAT KUI ID-NUMBER!
Viktoria ei valinud Floridat selle päikselisuse poolest, see ei olnud kaugeltki tema esmane valik. Pigem võiks öelda, et Florida valis tema! „Uurisin Collegeboard’i lehel erinevate ülikoolide kohta. Kohe, kui Southeastern University hüppas ekraanile, mainisin seda oma pastorile, sel hetkel ei mõelnudki, et mu pastor on Lakelandist, Floridast,“ meenutab neiu. Koheselt pärast seda sai ta pastorilt soovituse külastada Lakelandi. Pikk teekond võetigi ette ning nähtuga jäädi igati rahule, ta ei olnud kõigest ID number õppejõule, vaid oodatud inimene! „ Just seda ma tahtsingi - olla enamat kui perekonnanimi või ID number oma õppejõule, soovisin  luua lifelong friendshipi!“

ÕNNESTUNUD VIDEO TÕI MITU STIPENDIUMIT!
Välismaal õppimine on ääretult kallis ning nõuab palju pingutust, et endale säärast haridust lubada. Enne Floridasse minekut töötas Viktoria Helsingis kolmel töökohal, et võimaldada lend Floridasse ning algkapital elamiseks. Õnneks vedas tal ka ülikooliga, mis andis talle lausa mitu stipendiumit! „Ülikool andis mulle päris mitu stipendiumit, tegin nimelt väikese video, kus rääkisin sellest, kuidas plaanin minna SEU´sse õppima ning julgustasin inimesi, kellele seda videot näitasin, mind sponsima,“ räägib ta. Samuti ei ole ta töötamisest loobunud ka päikselises Floridas, nimelt töötab ta tervelt 20 tundi nädalas. „Ülikool pakkus mulle kontori assistendi ametit Rahvusvaheliste õpilaste/orientatsiooni osakonnas. Mul ikka väga vedas, kuna teised õpilased otsivad endiselt tööd,  isegi söökla ja koristaja abilise töökohad läksid nagu kuumad saiad!“

VÄLISMAAL ELAMINE EI OLE USKUMUSI MÕJUTANUD
Lisaks õppimisele annab neiu oma osa ka kohalikku kogudusse Garden Grove´is, mis asub Winter Haveni linnakeses. „Reedeti käin Korean Presbyterian Church’i poolt korraldatud Fusion noorte koosolekul. See on kirik, kuid noorte poolt juhitud ning kohal on noored kohalikud ja rahvusvahelised üliõpilased,“ selgitab ta. Viktoria usub, et kõik inimesed otsivad midagi - tähtsust oma elult või siis oma „teekonda.“ Kuidas võib aga välismaal elamine mõjutada inimese uskumusi? „Kui inimene ei ole piisavalt tugev või teadlik oma uskumuste kohta (ehk siis, miks ta usub seda, mida ta usub), siis on täitsa võimalik, et selle isiku uskumused muutuvad,“ arvab ta.

VÄLJAS VÄGA KUUM, HOONETES NII KÜLM, ET PANE VILLASOKID JALGA!
Florida oma kuuma õhu ning surfiparadiisina tuntud kohana ei ole suutnud Viktoriat laisaks muuta, pigem vastupidi. Tänu soojale õhule veedab neiu väga palju aega väljas ning ringi seigeldes. „Selle eest on siinsetes hoonetes väga külm, alguses ei olnud ma nii suurte muutustega harjunud. Koolis, tunnis käies kandsin ma vahepeal vanaema tehtud kollaseid villasokke. Teised tudengid arvasid, et olen hull, kuid mul oli ükskõik, peaasi, et külm ei oleks,“ meenutab ta. Vabal ajal käib ta jooksmas, ujumas ning muidugi ka päevitamas! Lisaks sellele aitab ta kohalikku lastekeskust, käies seal lastega mängimas. „Mängin seal väikeste „ghetto” lastega ja tihti olen neile ka aseõpetajaks.“

MEHED MAKSAVAD ARVED NING KANTSELDAVAD KA LAPSI!
Inimeste omavahelistes suhetes on Viktoria sõnul näha väga palju grupiviisilist suhtlusviisi, näiteks noored veedavad üheskoos rohkem aega kui üks-ühele olemist. „Samuti olen aru saanud, et kohtingul olles maksavad alati mehed, nad avavad ja hoiavad uksi naisterahvastele ning kannavad isegi  toidupoe kotte! Lisaks kõigele kantseldavad ka jonnakaid lapsi,“ teab ta rääkida. Huvitav on ka fakt, et restoranides süües küsitakse meesterahvalt enne, mida too soovib, kas see tuleneb sellest, et nemad maksavad arve, ei oska Viktoria öelda.

ALKOPROBLEEME EI ESINE, KÜLL AGA NARKOPROBLEEME
Kohalike alkoholi- ning narkoprobleeme on noor eestlanna samuti näinud, viimaseid isegi rohkem. „Tänavatel ei näe joobes inimesi kohe üldse, ainult siis, kui kuskil baari lähedal olen. See-eest narkootikumide kuritarvitamist olen näinud rohkem kui Eestis näiteks. Tanklas, suures poes, ka lihtsalt tänavatel olen tihti jäätunud pilkudega inimesi näinud,“ räägib ta kohalikust tänavapildist.

USA PANI VÄÄRTUSTAMA KAUGEID SUGULASI
Kaugel õppides ning elades on Viktoria hakanud väärtustama oma lähedasi, mitte ainult perekonda, vaid ka kaugeid sugulasi. „Ükskõik, kui palju kriitikat USA kohta räägitakse, teevad nad kindlasti midagi head ka, alati vaatan positiivseid pooli. Näiteks peresuhted ei ole mitte ainult isa, ema, onud, tädid, vanavanemad…vaid ka kauged-kauged sugulased,“ sõnab ta. Erinevalt Eestile, kus tullakse kokku, juuakse ja eriti ei kiputa seltskonnamänge mängima, pidi USA-s olema kõik teistmoodi. „Siin ei jooda, vaid mängitakse lauamänge, lauldakse, see on alternatiivne viis, kuidas nautida elu. Eestis olen seda näinud vaid väga vähestes peredes, see on inspireerinud mind võtma ühendust oma kaugete sugulastega ning looma nendega kontakti, et nad ei peaks elust läbi minema üksinda.“
Viktoria edasised plaanid on minna Washingtoni Osariiki, suvel El Salvadori misjonireisile ning töötada orbudega.  Praeguseks on tal juba üle vaadatud Florida, Georgia, Lõuna Carolina, Põhja Carolina ning New York. Tulevikku ning elu näeb neiu ette kindlasti välismaal, kuid Eesti jääb alati südames tema koduks!

 

 

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja

[gallery ids="1946903,1946910,1946916,1946923,1946931,1946935,1946941,1946946,1946954,1946961,1946967,1946974,1946981,1946987,1946995,1947001,1947009,1947016,1947019,1947027,1947034,1947040,1947047,1947054"]