Eestit konkursil “Miss Universum 2012” esindav Natalia Korneitsik: mul on au oma kodumaad esindada

Eestit konkursil “Miss Universum 2012” esindav Natalia Korneitsik: mul on au oma kodumaad esindada

„Miss Estonia 2012” Kätlin Valdmetsa asemel sõidab selle aasta detsembris „Miss Universumile” Eestimaa au kaitsma Natalia Korneitsik, kes valiti esimeseks printsessiks, samuti pälvis kaunis Natalia ka „Miss Tallinn 2012” tiitli. Buduaar.ru rääkis Nataliaga missikonkursi teemal lähemalt.

Miss Estonia 2012” Kätlin Valdmetsa asemel sõidab selle aasta detsembris „Miss Universumile” Eesti au kaitsma Natalia Korneitsik, kes valiti esimeseks printsessiks, samuti pälvis kaunis Natalia ka „Miss Tallinn 2012” tiitli. Buduaar.ru rääkis Nataliaga missikonkursist lähemalt.

 

Kuidas tuli mõte osaleda konkursil „Miss Estonia”? 

Mulle öeldi, et „Miss Estonia” kodulehele ilmus info castingu kohta juba eelmise aasta septembris. Sel ajal, nagu aru saan, ei olnud keegi kindel, et konkurss üldse toimub. Alles paar kuud hiljem võeti minuga ühendust, seejärel kohtusin mitu korda konkursi organisaatoritega.

Kui sain oma esimese modellilepingu Milaanosse sõiduks, olin 17aastane. Peale Milaanot töötasin veel Soulis ja Bangkokis, seejärel tulin tagasi Itaalia moepealinna. Minu varasem töökogemus aitaski mul pretendeerida võimalusele esindada Eestit konkursil „Miss Universum”.

Kust saite teada konkursile „Miss Estonia” kandideerimise kohta? Olen kuulnud, et paljud kurdavad, et konkurss toimub niivõrd vaikselt ja märkamatult, et need, kes sooviksid osaleda, lihtsalt ei teagi, et kandideerimine üldse on alanud.

Nagu ma juba rääkisin, kuulsin ma konkursist täiesti juhuslikult. Teil on õigus, kahjuks ei toimu „Miss Estonia” konkurss nii grandioosselt nagu näiteks valitakse missi Venemaal või Ameerikas. Probleem on ühiskondlikus suhtumises ja loomulikult ka finantseerimises.

Mis tunnetega võtsite vastu „Esimese printsessi” tiitli? Kas polnud kahju, et mitte „Miss”?

Miss Tallinna” ja „Esimese printsessi” krooni pähe saada on väga meeldiv ja auväärne. Võtan saatust sellisena, nagu ta tuleb. Ma ei mõtle kunagi, et “aga mis siis oleks, kui kõik oleks läinud teisiti?”. Ja mingil põhjusel tuligi saatus mulle lõpuks vastu – „Miss Estonia” andis mulle üle õiguse esindada Eestit ülemaailmsel konkursil „Miss Universum” („Miss Universe”).

Millal toimub konkurss „Miss Universe”? Kuidas lähevad Sinu ettevalmistused selleks?

Eelinformatsiooni kohaselt pean olema novembris-detsembris juba kohal. Minu ettevalmistused alles algavad. Teha tuleb palju. Toetus ja abi kulub ära praktiliselt igas asjas, alates rahvusliku kleidi loomisest kuni ametliku videoklipi ja fotoni. Seetõttu algab praegu üks raskemaid etappe – leida inimesi, kes saavad toetada minu osalemist ülemaailmselt tuntud konkursil. Tähtsaim on saada mitte üksnes materiaalset vaid ka moraalset toetust. Kui tunned, et sinu edu läheb korda paljudele, siis annab see jõudu ületada mitmeid raskusi.

Miks sõidate konkursile Teie, aga mitte „Miss” ise?

Konkursi tingimuste järgi antakse võitjale kaks nädalat aega järelemõtlemiseks  ja sponsorite leidmiseks. Kui pärast seda tähtaega „Miss” keeldub oma maa esindamisest „Miss Universumil”, läheb see õigus üle esimesele printsessile. Kätlin andis mulle teatepulga üle.

Muidugi ma teadsin, et selline võimalus on olemas, aga ma ei oletanud, et see tuleb. Kõik juhtus küllalt ootamatult. Nüüd on vaja läbi käia küllalt pikk ja raske konkursiks valmistumise teekond. Tähtis on iga detail alustades garderoobist ja lõpetades sellega, mil viisil saab esindatud meie maa. Iludusvõistlus pole vaid poodium, kus modellilt oodatakse efektset kõnnakut, vaja on osata vastata küsimustele ja rääkida oma missioonist.

Mida ootate konkursilt? Millise koha peale mõtlete?

Miss Universe” on iludusvõistlus nagu seda on spordis olümpiamängud. Ühest küljest arvan, et mul on olemas piisav kogemus selleks, et korrata Evelin Mikomägi, „Miss Estonia 2000”, edu. 2000. aastast alates ei ole Eesti saavutanud nii kõrget positsiooni. Teisest küljest on juba osalemine nii suure mastaabiga üritusel sama suur au kui sportlasele pääsemine olümpiamängudele.

Maria Luiza

Buduaar.ru