Ei või olla? Toomas Kolk kutsus Mihkel Raua ooperit vaatama!

Ei või olla? Toomas Kolk kutsus Mihkel Raua ooperit vaatama!

Superstaarisaate finalisti Toomas Kolki ootab peagi ees närvesööv eksam, milleks on osalemine ooperis “Salaabielu”. Millise kadalipu pidi Toomas ooperis osa saamiseks läbima ja miks  on ta tänulik Mihkel Rauale? Buduaar rääkis sellest kõigest Toomasega lähemalt.
 

Superstaarisaate finalisti Toomas Kolki ootab peagi ees närvesööv eksam, milleks on osalemine ooperis “Salaabielu”. Millise kadalipu pidi Toomas ooperis osa saamiseks läbima ja miks  on ta tänulik Mihkel Rauale? Buduaar rääkis sellest kõigest Toomasega lähemalt.

Juba teisipäeval, 21. mail võib Toomast näha rahvusooper Estonias eksam-etenduses “Salaabielu”. Teekond selleni oli aga kõike muud kui lihtne. “Tegu on sellise õppeainega nagu ooperistuudio lõpueksam. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Estonia ambitsioonikas ühisprojekt kuulutati välja 2012. aasta alguses. Cimarosa “Salaabielu” rollidele pidi magistrantide vahel toimuma konkurss, kuid võimalusest otsustasid tahes-tahtmata kinni haarata ka bakalaureuseõppes tudeerivad noored. Pikk sõelumisprotsess oli keeruline ning stressirohke kõikidele osapooltele,” tunnistab Toomas, et unetuid öid tuli temalgi ette. “

“Nii mõnigi laulja jäeti viimastel nädalatel ukse taha. Kuna etendus pidi toimuma kahes koosseisus, otsiti abi ka Estonia koorilauljate ning solistide seast. Põhjuseid oli mitmeid – kelle närvid ei andnud piisavalt kiireid tulemusi õppeprotsessis, kelle hääl mattus Estonia saali avaruses. Hellitamist ei olnud, tihedate sajatuste ja ussisõnade keskel arvan isegi, et pääsesin lavale napilt,” naerab Toomas, kelle huumorisoont pole ilmselt seegi väljakutse murda suutnud. 

Toomas lisab enesekindlalt: “Olen kindel, et me anname teile korraliku etenduse. Mina olen laval 21. mail!”

Tänu Mihkel Rauale on Toomasel aga seljataga tugev närvikool, mis teda tänagi aitab. “Osaledes superstaarisaate teatrivoorus, sain aru, et mikriga laulmine on minu jaoks võõras maa, tunnistan ausalt – paari esimese saatega suutsin ikka päris sügavale mutta vajuda, seega enam hullemaks olukord niikuinii minna ei saanud. Ning kuna ma ei ole kunagi osanud ennast liiga tõsiselt võtta, siis polnudki väga nagu midagi põdeda. Pidin kõik Mihkli sajatused ja Mardi iroonia alla neelama ja kogu lugu. Siit see närvikool tuligi ja ma olen väga tänulik kohtunikele selle eest. Samas ma oleksin väga uhke, kui Mihkel tuleks näiteks minu esitust vaatama! Ta on väga oodatud!

Karin Karu