Reklaam sulgub sekundi pärast

EKSAMIL SPIKERDAJAID ähvardab vanglakaristus!

Spikerdamine on ülemaailmne probleem, millele on aastaid lahendust otsitud, ent mida aeg edasi, seda kavalamaks muutuvad õpilased ja loomulikult aitab spikerdamisel kaasa ka tehnoloogia areng. Seetõttu võeti Hiinas vastu eriti karmid meetmed ning nüüd võib sohki tegemisega vahele jäämine õpilase otsejoones vanglasse viia.

Spikerdamine on ülemaailmne probleem, millele on aastaid lahendust otsitud, ent mida aeg edasi, seda kavalamaks muutuvad õpilased ja loomulikult aitab spikerdamisel kaasa ka tehnoloogia areng. Seetõttu võeti Hiinas vastu eriti karmid meetmed ning nüüd võib sohi tegemisega vahelejäämine õpilase otsejoones vanglasse viia.

Nimelt teatas Hiina valitsus nädala alguses, et õpilased, kes ülikooli sisseastumiskatsete ajal spikerdamisega vahele jäävad, võivad saada kuni seitsmeaastase vanglakaristuse ning lisaks saavad nad kolmeaastase keelu võtta osa ühestki riiklikust eksamist. 

Hiinas on spikerdamine kordades suurem probleem kui mujal maailmas, sest õpilasi on palju ning ülikoolides kohti tunduvalt vähem. Sel aastal teeb ülikooli sisseastumiskatseid ligikaudu 9,4 miljonit keskkooli lõpetanut, ent vaid pisut üle 3 miljoni pääsevad edasi Hiina ülikooli. Surve on suur ja seetõttu on ka sohi tegemine Hiinas levinud dilemma - varasematel aastatel on õpilasi enne sisseastumiskatsete ruumi sisenemist uuritud läbi isegi metallidetektoriga, et keegi salaja miniraadiot või muud sarnast eset riietesse peidetuna sisse ei smuugeldaks. 

Aastal 2013 toimus ühes koolis ka tõsisem skandaal, mis oli samuti seotud spikerdamisega. Probleem on niivõrd sügavale juurdunud, et isegi õpetajad on sellega seotud olnud ja õpilasi spikerdamisel aidanud. Nüüd loodab Hiina valitsus igasugusele sohitegemisele punkti panna.

Allikas: time.com