Eksklusiiv! Merily Jürna: Vahepeal mõtlesin, et võiks lenduriks õppida!

12 kommentaari

Eesti tüdruk Merily Jürna on maailmakuulsa mustkunstniku David Copperfieldi endine elukaaslane. Parsoni ülikoolis kolmandat aastat õppiv modell elab New Yorgis ja armastab Ameerikat tänu selle vabadusele.

Eesti tüdruk Merily Jürna on maailmakuulsa mustkunstniku David Copperfieldi endine elukaaslane. Parsoni ülikoolis kolmandat aastat õppiv modell elab New Yorgis ja armastab Ameerikat tänu selle vabadusele.

Kirjelda oma sidet Eestimaaga?

Eesti on hästi tore, tuttav ja hubane ning nii tilluke, et mõnikord mulle tundub, et tunnen kõiki inimesi, vähemalt Kehras küll. Eestis on kõige sinisem taevas ja kõige rohelisem loodus. Ja loomulikul toit on Eestis kõige parem. Minu pere ja sõbrad on seal ja see kõik kokku ongi minu kodu.

Kuidas USA sind võlub?
USA võlub oma suuruse ja mitmekesisusega. New Yorgis on nii palju erinevaid inimesi erinevatest kultuuridest, kes on hoopis teistmoodi eluvaadetega, kui see millega Eestis harjunud olin. New York on lärmakas, kiire, mustade tänavatega, aga samas hästi põnev oma kirju igapäevaeluga ja samas ka ettearvamatu.

Kas sellises suures melus jääb aega ka iseendale?
Kuigi linn on inimesi puupüsti täis, arvan ma siiski, et siin on kergem iseennast leida. Ma olen hästi palju reisinud üle terve maakera, aga usun, et New York on ainuke koht, kus võid lihtsalt kaduda oma maailma, saad olla selline nagu sa tahad, mitte keegi ei tule näpuga näitama. Sa ei pea olema teatud välimusega, kandma teatud riideid ega sõitma mõne kalli autoga. Võid hommikul ärgata ning juuksed sassis, kohvitops käes lihtsalt minna ja linna sulanduda. Linn pakub sulle iga päev midagi uut. Mitte kuidagi ei jõua kõiki restorane läbi käia ja ega etendusi ära vaadata. Käisin just Moma muuseumis Van Goghi näitusel ja mõtlesin samas, et oi kui vägev ikka, et mul on võimalik lihtsalt metroo peale hüpata ja 10 minuti pärast olengi Van Goghi meistriteoste ees. Niimoodi see aeg läheb, juba mitu aastat elan siin ja ei tüdine ära.

Kas Eesti või USA?

Tegelikult on minu jaoks õige tasakaal selles, kui saan jagada oma aja Eesti ja New Yorgi vahel. Eestis käin patareisid laadimas, tõmban hoo maha ja lihtsalt korjan emaga marju aias või puhkan niisama pere ja sõpradega. Viimase paari aastaga olen oma linnade ringi veel Miami ka lisanud, kuna seal on alati soe ja rannad ootamas. Ja Miamis kasutan võimalust, et head Kuuba toitu süüa, mis on mu lemmik. Pastelito de carne koos café con lechega on nii maitsev hommikusöögiks. Muidu nagu tavaline lihapirukas, aga pealt meega kaetud ja kohvi on ka kuidagi eriline, kuubakad õpivad juba hästi noorelt, kuidas täpselt õiget kohvi keeta. Ropa Vieja on riis imepehme lihaga, lihtsalt sulab suus.

“Ma ei suitseta ega joo kanget alkoholi, ei ole mõtet mürki enda kehasse toppida, niikuinii on seda nii palju ümberringi!”

Millega hetkel “Suures Õunas” tegeled?
Õpin kolmandat aastat Parsoni disainikoolis. Kunst on mulle alati meeldinud ja kui täisajaga modellitööga tegelesin, siis tundsin, et miski on väga puudu. Nii ma otsustasingi tagasi kooli minna. New York on ideaalne koht kunsti ja disaini õppimiseks. Astusin Parsonisse, et sisearhitektuuri õppida, aga peagi vahetasin ümber arhitektuurilise disaini vastu. Nüüd kulubki lõviosa mu ajast stuudios mudelite ehitamisele ja joonestamisele. Modellitööga saan hetkel tegeleda vähe, võtan vastu ainult need tööd, mis mulle endale huvitavad on. Viimasel ajal olen rohkem sõpru ja kursusekaaslasi aidanud nende projektides. Elu on lühike, tahan hästi palju huvitavaid asju teha ja reisida ringi. Vahepeal mõtlesin, et tahaks lenduriks ka õppida. Õnneks see huvi läks mööda.

Kuidas sa nii särav välja näed? Millised on sinu ilunipid?
Igaüks on omamoodi ilus ja ma ei tea, kas kõlan liiga läägelt, kuid arvan, et ilu tuleb ennekõike inimese seest. Kui ikka silmad säravad, siis polegi midagi muud vaja. Ma olen hästi õnnelik ja rahul enda eluga, peaaegu kõik mu salasoovid ja eesmärgid on täitunud või täitumas.  Ma arvan, et see paistab välja mu silmadest ja naeratusest. Ja nii ma üritangi elada, alati proovin seada asju nii, et isegi pahadel asjadel on naeratav nägu peas.
Hästi tähtis on muidugi olla hoolitsetud. Ma üritan korralikult puhata ja tervislikult süüa. Rulluisutan ja mängin tennist nii palju kui vähegi aega on. Kreemitan ennast hommikul ja õhtul –  ma olen suur kreemide fänn, neid on mul terve vannituba täis. Terved juuksed ja värske lõikus on minu jaoks väga olulised. olen tähele pannud, et Shea või maskid ja palsamid teevad mu juuksed eriti pehmeks ja siidiseks. Suur meikija ma pole, aga ilma ripsmetušita ikka naljalt toast välja ei lähe – tüüpiline eestlane nagu ma olen – heledatele ripsmetele peab natuke kaasa aitama. Vincent Longo huuleläiked on mul alati kotis, need ei ole liiga paksud ja kleepuvad nagu hästi paljud teised, need on õhukesed, õrna värviga ja lõhnavad nii hästi. Igal õhtul võtan kuuma vanni. See on nagu imerohi mulle, ükskõik kui väsinud, haige või kurb ma olen. Pärast vanni olen alati kui uus. Ma ei suitseta ega joo kanget alkoholi, ei ole mõtet mürki enda kehasse toppida, niikuinii on seda nii palju ümberringi.