EKSPERDID: GWYNETH PALTROW eriline dieet on eluohtlik

Näitlejatar Gwyneth Paltrow populaariseerib toortoitumist, kui maailma kõige tervislikumat dieeti ning on andnud välja ka asjakohase raamatu ja jagab soovitusi oma internetiportaali goop.com vahendusel, ent nüüd on hakatud tema meetodites tugevalt kahtlema. Geneetikaprofessor Steve Jones tõdeb, et Gwynethi dieet võib tappa.


Näitlejatar Gwyneth Paltrow populaariseerib toortoitumist kui maailma kõige tervislikumat dieeti ning on andnud välja ka asjakohase raamatu ja jagab soovitusi oma internetiportaali goop.com vahendusel, ent nüüd on hakatud tema meetodites tugevalt kahtlema. Geneetikaprofessor Steve Jones tõdeb, et Gwynethi dieet võib tappa.

Nimelt väidab Steve ajalehele Telegraph antud intervjuus, et toortoitumisega ei tohiks tegeleda pikemalt kui kuus kuud, sest siis muutub asi ohtlikuks. Mehe sõnul ei suuda inimese organism toortoidust ammutada kõiki vajalikke toitaineid, sest inimene on tänaseks kaotanud toortoidu seedimise võime. 

Jones kinnitas Hay kunsti- ja kirjandusfestivalil, et inimese organism ei suuda toortoidust vajalikke aineid endasse imada, mis tähendab ühtlasi ka seda, et kui midagi muud sinna kõrvale ei sööda, siis inimene nälgib surnuks.

Geneetikaprofessor laidab maha idee muuta oma menüü toortoidupõhiseks ning ei soovita seda kellelegi.