Elo Mõttus ei välista poliitikukarjääri

Elo Mõttus ei välista poliitikukarjääri

Kanal 2 saate “Reporter” ajakirjanik, alati särav Elo Mõttus, on väga tegus naine. Ta on intervjueerinud mitmeid tuntud inimesi, kelle sekka kuuluvad ka poliitikud. Meie rääkisimegi Eloga lähemalt poliitikat puudutavatel teemadel.

Kanal 2 saate “Reporter” ajakirjanik, alati särav Elo Mõttus, on väga tegus naine. Ta on intervjueerinud mitmeid tuntud inimesi, kelle sekka kuuluvad ka poliitikud. Meie rääkisimegi Eloga lähemalt poliitikat puudutavatel teemadel.

Elo austuse Eesti poliitikutest on ära teeninud need, kes teevad oma tööd hingega ning langetavad vastutusrikkaid otsuseid. Teisalt on ta kindel, et leidub ka neid, kes ei ole nii pädevad, et kuuluda poliitikasse :  „Samas istuvad meil Riigikogus neli aastat järjest mitmed inimesed, kelle olemasolu isegi ajakirjanikud registreerinud pole, ja kelle kasutegurisse ma vägagi skeptiliselt suhtun,“ lausub Elo.

Teda ennast on samuti poliitikasse kutsutud, kuid hetkel on naine rahul oma ajakirjanikutöö ning emarolliga, kuid ei välista, et ei satu sinna kunagi. „Ma ei välistaks seda, kuna poliitiku töö on arendav ja huvitav, aga samas mulle ei meeldi pidevad kellelegi vastandumised, mis on paraku „poliitilise teatri“ üks lahutamatu osa.“

Lähenevate omavalitsuste valimiste eel uurisime, kas Elo võtab ka neist osa? „Ma olen alati valimas käinud, v.a. selle aasta europarlamendivalimised, sest olin siis sünnitusmajas. Valimas tuleb kindlasti käia, sest inimesed, keda me võimutüüri juurde valime, langetavad otseselt meie elu puudutavaid otsuseid – maksude, vanemahüvitise, pensionide ja muu osas,“ leiab naine.

Sellesse, et uus võim suudaks Eesti majanduskriisist kiiremini välja tuua, Elo ei usu: „Küsimus on rohkem selles, kas uuel valitsusel oleks võrreldes tänasega paremaid ideid, kuidas kriisist üle saada, või oleks see lihtsalt vahetus vahetuse pärast. Viimast ma kindlasti ei pooldaks, kuna uue võimuliidu ja valitsuskabineti kokkupanemine ja sisseelamine võtab palju aega ja energiat, mida võiks praegu suunata pigem kriisist väljumisele,“ räägib Elo Buduaarile.

 

 

Autor : Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja

Sarnased artiklid