EMA TAPPIS 5 VASTSÜNDINUD BEEBIT ja peitis surnukehad sügavkülma

Apellatsioonikohus mõistis Kaisa Emilia Vornanen-Karadumanile viie vastsündinud beebi surma eest kolmteist aastat tingimusteta vabadusekaotust. Apellatsioonikohtu sõnul ei olnud tegemist erakordselt julma teoga ja seetõttu polnud tegu mõrvaga.

“Esitatud tõendusmaterjali põhjal polnud teod tehtud läbimõeldult ja eriti julmal viisil. Ühelgi toimingul polnud mõrva tunnusmärke,” kirjutas apellatsioonikohus.

Soomest Oulust pärit naine sünnitas aastatel 2005-2013 viis last. Naine jättis beebid soojuseta, ei hoolitsenud nende eest ning imikud surid. Naine varjas, kui üks rasedus välja arvata, oma rasedusi ja sünnitusi kõigi eest. Ta sünnitas imikud kodus salaja ning ei otsinud abi ka pärast sünnitust.

Kaisa-Emilia pani vastsündinud suletud pakenditesse, mistõttu beebid surid. Uuringute sõnul olid lapsed elanud üks kuni neli ööpäeva.

Ema kandis surnukehasid endaga kaasas kolme kolimise käigus. Surnukehad olid peidetud sügavkülmikusse, mis ei töötanud. Viimase kolimise käigus peitis Kaisa-Emilia oma sünged saladused samamoodi sügavkülma.

Naine jäi vahele 2014. aasta suvel, mil politsei tuli uurima Oulu kortermaja keldrist tulevat ebameeldivat lõhna. 

 

allikas: Ilta Sanomat