EMA ÜRITAS OMA 3-aastast poega ära tappa

Soome Ida-Uusimaa ringkonnakohus tegeles tõsise liikluskuritegude sarjaga, mille sündmused leidsid aset 22. oktoobril 2017.aastal. Nimelt süüdistatakse 3-aastase poja ema oma lapse tapmiskatses, joobes juhtimises ja tõsise liiklusohu tekitamises. Prokuröri sõnul üritas naine tappa oma poega, sõites ette veoautole, vahendab Iltalehti. 

Prokuröri sõnul oli naine sellel päeval varem toonud poja isa juurest ära nii nagu eelnevalt oli kokku lepitud. Alguses oli naine kaine, kuid üsna pea tegi ta peatuse bensiinijaamas ning tarbis opiaatravimit Tramadooli ja lihaslõõgastajat Sirdaludi. Prokuröri sõnul põhjustasid ravimid väsimust ja nõrgendasid reageerimiskiirust. 

Seepeale istus naine autorooli ning sõitis edasi. Üsna pea tegi ta uuesti peatuse, kuid sellel korral jõi puhast viina. Sõit jätkus. Prokuröri sõnul sõitis naisele maanteel vastu veoauto ning naine kaldus vastasuunavööndisse. Veoautojuht üritas naisest mööda põigelda, mispeale naine korraks oma sõituritta tagasi suundus, kuid koheselt uuesti vastasuunavööndisse kaldus. 

Prokuröri sõnul üritas naine tappa oma 3-aastast poega, kuid erinevate asjaolude kokkulangemisel jäi see vaid ürituseks. Süüdistusest ilmneb ka fakt, et naisel ja tema mehel oli käsil vaidlus lapse hooldusõiguse üle. 

Prokurör nõuab naisele karistuseks vangistust. Ringkonnakohus pole veel lõplikku otsust teinud.