Erik Riikoja näitusel Gläm Friik poseerivad tuntud kaunitarid

Erik Riikoja näitusel Gläm Friik poseerivad tuntud kaunitarid

Tuntud moe- ja seltskonnafotograafil Erik Riikojal valmis viies väljanäitus “Gläm Friik!”, mis on riputatud üles restoran-lounge Museumi. Piltidelt võib leida ka mitmeid tuntud nägusid nagu Eda-Ines Etti, Heti Tulve ja Evely Ventsli. Erik rääkis Buduaarile näituse tagamaadest, inspiratsioonist ning eneseületamisest.
 

Tuntud moe- ja seltskonnafotograafil Erik Riikojal valmis viies väljanäitus “Gläm Friik!”, mis on riputatud üles restoran-lounge Museumi. Piltidelt võib leida ka mitmeid tuntud nägusid nagu näiteks Eda-Ines Etti, Heti Tulve ja Evely Ventsli. Erik rääkis Buduaarile näituse tagamaadest, inspiratsioonist ning eneseületamisest.

Erik räägib, et Gläm Friik! sai pildistatud vähem kui kuu aja jooksul ning teatava mõttemõlgutusena ööinimeste naljakast maailmast. “Eesmärgiks oli lavastada huvitavaid väljamõeldud stseene, mis kõik öösel juhtuda võivad,” seletab Erik. Kuid näituse valmimisel oli mängus paljude inimeste käsi. “Helen Lõhmus ning Kristi Pedanik on kaks inimest, kelleta näitust olemas ei oleks. Nende suurepärane stilistitöö ning igakülgne pühendumus on fantastiline. Veel aitasid piltide loomisel kaasa jumestajad Olga Sheller ning Kaia Triisa. Suur kummardus ja kraapsjalg ka kõigile modellidele.” Kõik fotod on ka müügis ning uue omaniku leiavad pildid 4000 krooni eest. Uus näitus on Eriku sõnul juba tegemisel. “Tuleb veel rajum! Sellest lähemalt aga siis, kui pildid seintel ripuvad,” jääb Erik salapäraseks.

Eriku jaoks on igal pildil jutustada oma lugu, mille vaataja omal moel avastab. “Seetõttu ei hakkaks imelist fantaasiamaailma piirama ega suunama. Keeruline on sel moel eelistada üht pilti teisele. Igaüks neist võib õige vaataja mõtte liikuma panna.” Otsest inspiratsiooniallikat Erik nimetada ei oska, kuid kindel siht on tal küll olemas. “Ideed on ühed lahedad asjad, mis vahetpidamata peas istuvad ning sealt välja tahavad pääseda. Kust nad tulevad, ei tea. Tean vaid, et neid saab teoks teha ja see on kõige lahedam. Püüan iga päevaga üha enam luua enda ümber maailma, milles saaksin pildistada seda, mis on väljakutse. Ületada ennast – see on eesmärk,” vastab ta. Andekas fotograaf ületas end kindlasti hiljuti toimunud fotosessioonil maailmakuulsa moeajakirja jaoks. “Omajagu keeruline ja aegavõttev oli portree loo pildistamine kuu aega tagasi vene Vogue’i jaoks. Aukartusest antud ajakirja vastu oli sisemine pinge loomulikult suur, kuid kõik laabus ning päeva lõpuks sai tulemus hea!”

Tene Sommer

 

Sarnased artiklid