Esimene eestlasest jalgpallur USA liigas Joel Lindpere:”USA on suur ja eks siia pürgijaid on palju!”

Esimene eestlasest jalgpallur USA liigas Joel Lindpere:”USA on suur ja eks siia pürgijaid on palju!”

Eestlane Joel Lindpere elab selle aasta algusest Ameerika suurlinnas New York’is. Joel on esimene eestlane, kes mängib USA jalgpalli profiliigas MLS. Joel rääkis Buduaarile veidike oma elust sealpool Atlandi ookeani. Jalgpalli juurde sattus Joel juba 6aastasena, kui vanaisa teda trenni viis. “Põhjus oli see, et karate ja korvpalli trennid tol hetkel mulle ei meeldinud, aga jalka trennist enam ära minna ei tahtnud. Hetkel mängin New York Red Bulli meeskonnas poolkaitses. Kui üldjuhul on väga raske Ameerika jalgpalliklubisse saada, siis Joel nendib vastupidist: “Mul läks see kergelt, aga lihtne siin ei ole. Seda näitab ajalugu, et väga palju mängijaid Euroopa poolt siia ei satu. USA on suur ja eks siia pürgijaid on palju. See aasta teen kõik selleks, et MLS’is play-offidesse saada ja liiga võita.”    

Eestlane Joel Lindpere elab selle aasta algusest Ameerika suurlinnas New York’is. Joel on esimene eestlane, kes mängib USA jalgpalli profiliigas MLS. Joel rääkis Buduaarile veidike oma elust sealpool Atlandi ookeani.

Jalgpalli juurde sattus Joel juba 6aastasena, kui vanaisa teda trenni viis. “Põhjus oli see, et karate ja korvpalli trennid tol hetkel mulle ei meeldinud, aga jalka trennist enam ära minna ei tahtnud. Hetkel mängin New York Red Bulli meeskonnas poolkaitses”. Kui üldjuhul on väga raske Ameerika jalgpalliklubisse saada, siis Joel nendib vastupidist: “Mul läks see kergelt, aga lihtne siin ei ole. Seda näitab ajalugu, et väga palju mängijaid Euroopa poolt siia ei satu. USA on suur ja eks siia pürgijaid on palju. Sel aastal teen kõik selleks, et MLS’is play-offidesse saada ja liiga võita.”

Hobideks on Joelil kõik, mis seotud spordiga – golf, snooker, kardisõit. Suvel aga jalgpalliprofile palju puhkust ei anta:”Suvel mängud käivad täie hooga, sain nädala puhkust juuni alguses, mille veetsin Eestis. Eesti on mu kodumaa ja iga puhkuse olen Eestis ning tänu koondisele on neid kordi rohkem kui muidu, nii et sellega probleemi ei ole, aga NYCis on ka väga huvitav. Suvel reisin USAs mööda osariike – mängult mängule.”

Sõprade ja lähedastega räägib Joel tihti läbi eestlaste leiutise:”Eestlased on IT maailmas tegijad – Skype on eemal olles parim. Praktiliselt iga päev suhtlen pere ja sõpradega läbi neti ja telefoni ning peab mainima, et eestlased hoiavad ikka kokku. Kohe peale küsimustele vastamist lähen eestlastega kinno!”

Loomulikult ei saa Buduaar küsimata jätta, mida Joel ameerika naistest arvab.”Eesti naised on alati ilusaimad olnud ja neid ei saa USA naistega võrrelda. Positiivne aga on see, et New York’is on nii palju rahvusi, et iga kümnes naine on võib-olla ameeriklane,”vastab Joel.

Tene Sommer