Reklaam sulgub sekundi pärast

Ettevõtlik teismeline Marelle Suurmäe unistab suurest tulevikust

Marelle Suurmäe on 17aastane ettevõtlik noor neiu, kes armastab väljakutseid ning unistab karjäärist välismaal. Põhjus, miks Buduaar otsustas Marellega intervjuu teha, on aga hoopis teine. Nimelt lõi Marelle eelmise aasta sügisel koos kolme sõbrannaga oma õpilasfirma. Kuidas tüdrukutel selline idee tekkis, millega nende õpilasfirma täpselt tegeleb ja kuhu nad välja jõuda loodavad, sellest kõigest on allpool lähemalt juttu.

 

Marelle Suurmäe on 17aastane ettevõtlik noor neiu, kes armastab väljakutseid ning unistab karjäärist välismaal. Põhjus, miks Buduaar otsustas Marellega intervjuu teha, on aga hoopis teine. Nimelt lõi Marelle eelmise aasta sügisel koos kolme sõbrannaga oma õpilasfirma. Kuidas tüdrukutel selline idee tekkis, millega nende õpilasfirma täpselt tegeleb ja kuhu nad välja jõuda loodavad, sellest kõigest on allpool lähemalt juttu.

Marelle on alati armastanud kõikvõimalikes projektides kaasa lüüa ja end proovile panna. "Hobisid on mul väga palju, olen selline inimene, kellele meeldib koguaeg midagi uut proovida, aga samas ka jätkata vanu asju. Kuid mida ma üle kõige armastan, on muusika. Ilma selleta ma ei saaks. Tegelen laulmisega, mängin klaverit, kunagi õppisin natuke viiulit ning kodus nokitsen omaette ka kitarri kallal. Samuti meeldib mulle väga igasugune organiseerimine, ürituste korraldamine. Suurimaks nõrkuseks on aga välismaa, eriti Ameerika, Suur-Britannia ning Inglismaa. Ma unistan sellest, et saaksin kunagi ühes nendest riikidest elada ning karjääri luua. Olen mõelnud, et tahaksin peale gümnaasiumi lõpetamist minna kusagile vabatahtlikuks, näiteks umbes aastaks – olen kuulnud, et see on uskumatu kogemus ning ma väga väga tahaksin ka saada osa sellest kogemusest," soovib Marelle oma tuleviku kindlasti välismaaga siduda. 

Õpilasfirma loomine tundus Marelle jaoks huvitava väljakutsena ja nii kõik alguse saigi. "Meil on koolis selline valikaine nagu õpilasfirma, sealt see kõik 2012. aasta oktoobris alguse saigi. Võtsime selle kui valikaine ja mõtlesime, et oleks põnev proovida, kuidas minema hakkab. Mina ja mu klassiõde mõtlesime, et kellega oleks huvitav koos õpilasfirmat alustada ning juhuslikult sattusime me kokku paralleelklassiõdedega, kel oli sama mure. Niisiis otsustasime firma koos teha. Siis me veel ei osanud midagi oodata ega loota, kuna esiteks me polnud varem väga palju suhelnud ning teiseks meil polnud õrna aimugi, kuidas üks õpilasfirma tegelikult töötab," kirjeldab Marelle õpilasfirma saamislugu.

Kuid raskem osa oli alles ees – millega nende õpilasfirma siis õigupoolest tegeleda võiks? "Istusime neljakesi kohvikus maha ning hakkasime arutama, mida me üldse teha võiks. See oli kõige raskem osa – toote valik. Otsisime internetis palju, tegime ajurünnakuid ja mida iganes, kuid endiselt ei tulnud ühtegi mõtet. Siis aga turgatas ühele tüdrukule pähe, et on olemas sellised juukseketid, mida ta teab, et Eestis veel müügil ei ole. Seega saigi valitud see juuksekett. Hetkel siis teeme kahte sorti juuksekette – üks, mis käib patsi peale ning teine, mida saab kanda lahtiste juustega. Toodet on üllatavalt lihtne teha, kuid kui see juustesse panna, annab see väga efektse mulje ning sellel ketil pole piiranguid. Selles mõttes, et seda sobib kanda nii kinno minnes kui ka teatrisse minnes. Nime valik oli ka omakorda tore kogemus, me mõtlesime palju, mida võiks panna, kuid ei tulnud ühtegi mõtet ei eesti ega inglise keeles. Niisiis võtsime lahti Google Translate´i ja panime sinna otsingusse sõna "juuksekett". Vaatasime kõik keeled läbi ning hispaania keelne vastus Cabello Cadena meeldis meile väga ning otsustasime ka selle kasuks," räägib Marelle.

Õpilasfirmas tegutsevad neli asjalikku noort neiut  Marelle Suurmäe kui tegevdirektor ja raamatupidaja, Diana Liiber kui tootmisjuht, Helen Albin kui turundusjuht ning Kaisa Noormägi kui personalijuht.

Tulevikus soovivad värsked firmaomanikud oma tegevusala ka laiendada: "Me vaikselt mõtiskleme küll sellel teemal, et kas midagi juurde lisada või mitte. Kindlasti tulevikus on plaanis midagi juurde mõelda, kuid praegu me üritame teha lihtsalt kõiksugu värvi erinevaid kette erinevate pikkustega ning erinevatele juuksetüüpidele, võibolla lisada kuskile juurde ka pärleid, et tasapisi hakata natuke edasi meie õpilasfirmat arendama.".

Karin Karu

 

[gallery ids="1992848,1992856,1993482,1993488"]