ETV ilmateadustaja Kristo Eliase mitu ametit: bändimees, ilmateadustaja ning tolliagent!

28 kommentaari
ETV ilmateadustaja Kristo Eliase mitu ametit: bändimees, ilmateadustaja ning tolliagent!

Meie telemaastik sai eelmisel aastal uue näo – Kristo Eliase, kes on ETVs ilmateadustajaks. Buduaar uuris noormehe käest tema teletöö, ilmakaarte ning tulevikuplaanide kohta.

Meie telemaastik sai eelmisel aastal uue näo -Kristo Eliase, kes on ETVs ilmateadustajaks. Buduaar uuris noormehe käest tema teletöö, ilmakaarte ning tulevikuplaanide kohta.

Idee minna telesse tööle oli Kristol juba varem plaanis ning eelmisel aastal anti talle võimalus see soov täide viia! „Tundus, et minu ellu oleks vaja  mingit muutust – siis saigi selline otsus tehtud,“ meenutab ta.

Eesti on väike riik ning ühe valdkonna töötajad kipuvad tihtipeale soovima üht ja sama töökohta – seega tekib küsimus, kas teletöötajate vahel käib tihe konkurents? „Mina ei ole konkurentsi veel kuidagi kogenud ning arvan, et iga teletöötaja ajab ikka oma asja parimal võimalikul moel“, räägib Kristo. Siiski tunnistab, et on vahel märganud ühte ja sama telenägu kõigis kolmes põhitelekanalis. „Tekib lausa üleküllastus,“  leiab ta.

Leidub juhtumeid, kus on räägitud ilmateadustajate ebaadekvaatsetest teadmistest oma töös, justkui nad ei teakski kõike, mis puudutab infot, mida telekanal väljastab. „Minul tuleb seda kindlasti teada, kuna kirjutan ja toimetan ise oma tekstid (vajalikud andmed ja teaduslik tekst tulevad ilmajaamast),“ räägib ilmateadustaja. Noormehel on samuti vaja  ka ilmakaardi ees visuaalselt kätega näidata, kuidas need ilmamuutused ikkagi toimuvad. „Midagi tuleb ikkagi teada. Professionaalsest sünoptikust olen ma muidugi kaugel, aga orienteerun juba ilmanähtustes päris hästi,“ lausub mees.

Kas ja kuidas on teletöö Kristo elu muutnud? Kas leidub palju neid, kes tunnevad teda tänaval ära? „ Kindlasti on see minu elu muutnud, esiteks on vaba aega õhtuti palju vähemaks jäänud. Enamik minu tuttavaid seostab mind just mu teletööga, samuti vaatavad inimesed avalikes kohtades mind juba veidi teistmoodi… või kujutan ma seda endale lihtsalt ette.“

Millega tegeles ta aga enne oma praegust ametit? „Olen alati tegelenud muusikaga ning praegu on meil sõpradega käsil uue a capella muusikat viljeleva vokaalansambli tegemine. Sellega tahaks ka laiemalt hakata esinemas käima,“ avalikustab ta. Lisaks sellele töötab ta päevasel ajal endiselt ka A-Tolliagentuuri OÜ-s tolliagendina. „See valdkond pakub samuti veel väljakutseid,“ räägib Kristo Buduaarile.

Tulevikuplaanidest rääkides soovib noormees, et tema elu jätkuks endiselt sama huvitavalt nagu siiani. Teletöö on just see, mis talle iga päev põnevust pakub ning sellepärast soovib ta seda ka edaspidi jätkata!

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja