Evely Ventsli suur mäng

Evely Ventsli suur mäng

Maria Pokkeri mängija, klubi Privé turundusjuht Evely Ventsli tegi eduka debüüdi suurel pokkeri live turniiril Unibet Open, mis toimus eelmise nädala lõpus Varssavis.

Maria Pokkeri mängija, klubi Privé  turundusjuht Evely Ventsli, tegi eduka debüüdi suurel pokkeri live turniiril Unibet Open, mis toimus eelmise nädala lõpus Varssavis.

401 mängija hulgast rebis Evely end 78. kohale, mis oli meeldiv algus ning üllatas teisi eestlastest pokkerimängijaid turniiril, kelle hulgas olid ka näiteks  profimängijad Imre Leibold, Marek Kolk ja Marko Kolk. Esiletõstmist väärib asjaolu, et Evely õpetaja Imre Leibold saavutas turniiril viienda koha ning koos sellega priske auhinnaraha, veidi üle 600 000 krooni. Evely alustas tõsisemalt pokkerimänguga Maria Pokkeris vaid pool aastat tagasi, kuid tõsime huvi ja pühendumus on viinud ta väga tulemuslike mängudeni.

Kui suur osa on õnnel pokkerimängus? 

Õnnel on kindlasti oma osa, kui kaardid ei jookse mitu level`it järjest, siis on väga raske head mängu teha. Olulisem osa on muidugi enda teadmistel ning oskusel teisi lugeda ning õigel hetkel õigeid liigutusi teha. Pokkeris on oluline oskus arvutada käte tõenäosusi. Kui kaardid tõesti ei jookse, siis oskus ka nõrkade kaartidega häid käsi mängida on kõige olulisem. See ongi ehk minu jaoks hetkel kõige nõrgem koht, sest hetkel võib mind iseloomustada kui väga tight player, kes vaid tugevate kätega mängu läheb. Samas võib ka ässapaar teatud situatsioonis nõrgaks käeks osutuda. Niisiis on õnn oluline, aga oskus mängu õigel ajal siseneda ka siis, kui kaardid pole kõige tugevamad, on veelgi olulisem.

Milliste tunnetega läksid Varssavisse turniirile ja milliste tunnetega sealt naasesid?

Läksin suure ärevuse ja hirmuga. Seal on kohal ikkagi väga kõvad mängijad, kellel nii mõnedki suured võidud ette näidata. Esimesed level`id olin ikka nii närvis, et käed värisesid iga liigutust tehes ja kui esimene võit tuli, siis chippe-torni laduda oli täitsa võimatu. 12 tundi järjest seal istuda on väga raske. Tagasi tulin väga hea tundega, turniir andis enesekindlust asjaga edasi tegeleda. Ma olen ikkagi selles mängus väga algaja ja täieliku mängu valdamiseni läheb väga palju aega. Ilmselt oli ka algaja õnn, et nii kaugele jõudsin, aga järgmisel korral olen kindlasti targem.

Oled sa rahul oma saavutaud kohaga? 

78. kohal  400 seast peale esimest päeva. Teisel päeval kukkusin välja 58. kohal. Muidugi olen väga rahul. Kurb on see, et ühte mängijat valesti lugesin ja sellega märkimisväärse osa oma stack`ist kaotasin, siis juba läks mäng raskeks sest blind`id ja anted sõid iga ringiga stack`i aina väiksemaks ja häid kaarte polnud kuskil näha. Lõppkokkuvõttes olen muidugi rahul, sest vaevalt keegi üldse ootas, et ma teise päeva suudan end mängida. Super kogemus.

Kuidas oli mängida 90% ulatuses maskuliinses seltskonnas?

Ma arvan, et lihtsam kui mängida ainult naiste seltskonnas. Meeste mängustiilid on väga erinevad ja lauas koheldi mind väga sõbralikult. Oli üks tüüp, kellega sattusin samasse lauda nii esimesel kui ka teisel päeval ja ta ütles, et on väga kuri selle peale, kes mu lauast välja sööb, sest rõõm on mind lauas näha. Loomulikult oli neid, kes alguses väga üleolevalt suhtusid, aga see on paratamatus nagu ka õelad ning negatiivsed netikommentaarid. Mind hämmastas üks naisdiiler, kellele ma ilmselgelt ei meeldinud ning kui diilerite vahetus tuli, siis hingasin kergendatult.

Milliste vahenditega end kehtestasid? Turniirilt otsereportaaži teinud ee.pokernews.com´is võis lugeda, kuidas sa oma vastasele flirtivalt naeratasid, püüdes teda segadusse ajada? 

Ei teagi, see naeratus üritas peita minu närvilisust ja seda, kuidas süda sees tagus, kui suure panuse olin teinud ning tüüp ei teadnud kas fold`ida või call`ida. Sel hetkel ei olnud ma ka oma päikseprille välja võtnud ja silmad reetsid nii mõndagi. Mängu vaheajal tõin prillid hotellitoast ära ning kohe oli lihtsam mängida. Kuid oskan piisavalt hästi oma emotsioone varjata, nii et suutsin ka mingitel hetkedel külma närviga vastasele otsa vaadata. Mõned on küsinud, et kas peegelklaasidega prillidelt saavad vastased  näha su kaarte. Tegelikkuses vaatad sa oma kaarte nii madalalt, et mingil juhul ei peegelda sa sealt teistele oma käes olevaid kaarte.

Kirjelda veidi turniiri õhkkonda.

Õhkkond oli väga positiivne, väga kihvt seltskond. Need, kes olid välja kukkunud, käisid oma lemmikutele kaasa elamas. Mingit õelutsemist polnud, kui mängust välja langesid, siis suruti sul sõbralikult kätt ja teiste mäng läks edasi.

Mis viis sind pokkeri nautimise juurest tõsisema pühendumiseni?

Kui mängimist alustasin, siis ei teadnud ma sellest suurt midagi ning nüüd tagantjärgi tunduvad paljud mängud ikka täitsa idiootsed. Suurem huvi tekkis siis, kui tekkis võimalus turniiril osaleda ning sõber andis Harringtoni pokkeriraamatu (Dan Harrington, „Harrington on hold´em“), mis oli niivõrd inspireeriv lugemine, et juba peale esimest 70. lehekülge paranes mu mäng oluliselt. Kui internetis rahalaudades võitma hakkasin, siis oli ikka hea tunne küll.

Kuidas sa end arendad? 

Eks praktika on parim võimalus õppida. Lisaks loen edasi Harringtoni raamatut ja peale seda otsin uusi raamatuid lugemiseks. Imre ja Kairit Leiboldi õpetused on ka väga kasuks tulnud, loodan, et saan nendega veel erinevate käte läbimängu teha ja nõuandeid kuulata. Loen palju netist pokkeristrateegiate kohta ning nüüd olen avastanud ka õppevideod. Viimasel ajal olen hakanud kirja panema mängitud käsi, et neid hiljem analüüsida. Pean veel tõmbama programmi, millega käte tõenäosusi arvutada, et ka see oskus areneks ja külge jääks.

Kuidas sõbrad suhtuvad sinu järjest süvenevasse pokerihuvisse? Pere?

Mu vanemad toetavad mind igati. Mu vanaisa oli kunagi olnud kaardimängudes kõva käsi, midagi on ehk ka mulle külge jäänud. Sõprade ringkonnas toetame alati teineteise tegemisi ja siiani olen vaid kiidusõnu saanud.

Miks sa mängid just Maria Pokkeris? Mida see koht endast kujutab?

Mängin Maria Pokkeris, kuna kuidagimoodi läbi Unibeti sinna sattusin. Maria Pokker on sait, mis mõeldud naistele, aga huvitaval kombel mängivad seal ka paljud mehed. Sait on lihtne ja loogiline ning arusaadav ka algajale, nii et miks mitte! Iga kuu toimub seal palju põnevate auhindadega mänge ning pidevalt on ka erinevad pakkumised. Tore koht, kus võimalik ka oma sõpradega ühe online-laua taga mängida.

Millal on su järgmine live-pokkeriturniir?

Kindlalt on paigas märtsi lõpus Maltal toimuv Maria Pokkeri esimene, rahvusvaheline turniir, mis on suunatud just naistele. Märtsi lõpus on Maltal ka mõnusalt soe ja kui turniiridest aega üle jääb, saab ehk ka randa ja esimese päevituse.  Loodan, et Eestist tuleb veel naismängijaid juurde, selleks korraldab Maria Pokker (www.mariapoker.com)  turniirid alates jaanuarist – jälgige reklaami Buduaaris ning Maria Pokkeri kodulehel – vähemalt viiel NAISmängijal on võimalik võita tasuta koht sellele turniirile, kvalifitseerudes läbi satelliit-turniiride.
Usun tõesti, et selle põneva mängu juurde tuleb rohkem naisi, sest see on üks võimalus avastada maailma, nautida head seltskonda ja tasuta reise ja turniiridel osalemist, muidugi kui hästi mängid.  Sest ei saa midagi öelda, pokkeriseltskond ON üks parimaid, keda ma kohanud olen.  Kohtume Maria Pokkeris!

 

buduaar.ee

Sarnased artiklid