Evelyn Sepp usub Igor Mangi selgeltnägija võimetesse

Evelyn Sepp usub Igor Mangi selgeltnägija võimetesse

Noor ja energiline Kultuurikatla juht Evelyn Sepp pole ajakirjades olevatesse horoskoopidesse kunagi uskunud, kuid siiski on ta veendunud, et leidub inimesi, kellel on võimeid asju ette ennustada. Buduaar küsis Evelyni käest, kas ta usub, et oma saatust on võimalik mõjutada ja uuris välja ka tuntud ennustaja nime, kelle võimetesse Evelyn usub. 

 

Noor ja energiline Kultuurikatla juht Evelyn Sepp pole ajakirjades olevatesse horoskoopidesse kunagi uskunud, kuid siiski on ta veendunud, et leidub inimesi, kellel on võimeid asju ette ennustada. Buduaar küsis Evelyni käest, kas ta usub, et oma saatust on võimalik mõjutada ja uuris välja ka tuntud ennustaja nime, kelle võimetesse Evelyn usub. 

Ajakirjades olevaid horoskoope võtab Evelyn vaid meelelahutusena. “Ilukirjandus  on mõeldud siiski meelelahutuseks ja ajaviiteks. Sellisena loen ma ka ajalehe sabas avaldatud horoskoope. Nagu päeva anekdooti või koomiksit. Mis puutub aga žanrisse, mis on soovi korral mõeldud tõsiselt võtmiseks, siis pole vaja näidet kaugemalt otsida: kogu oma skepsise juures on selge, et Vabariigi Valitsus ei valitse Igor Mangi horoskoobi järgi, vaid Mang koostab neid omal moel ja need osutuvad enamasti täpseks. See ei ole enam usu või uskumise, vaid fakti küsimus,” kommenteerib Evelyn, kes on Igor Mangi võimete olemasolus kindel.

Millega aga võrdleb Evelyn võimet asju või olukordi ette näha? “Minu jaoks on tundlikkus või asjade selgelt- või läbinägemise võime sarnane erakordse kuulmis-, maitse- või muu arenenud meelega, mille olemasolu erinevust me ju üldiselt aktsepteerime. Kellelgi on need võimed olemas ja kellelgi meie seast on need vähem arenenud või vähem kasutatud. Nii lihtsalt on,” vastab Evelyn.

Seda, et saatus on teatud asjad meie elus paika pannud, usub ka Evelyn, kuid see ei tähenda, et me ise midagi ära teha ei saaks: “Ka saatust võib nimetada oleviku kasutamise viisiks, aga eks olevikuga peab igaüks ikka ise vaeva nägema.”.

Karin Karu