Fitnessist Endla Vaher soovitab jaanipäeval sööki nautida

Fitnessist Endla Vaher soovitab jaanipäeval sööki nautida

Kauaoodatud jaanipäev on kohe käes ja nagu traditsioonid ette näevad, kaasneb sellega ka rikkalik söömaaeg ning uhke lõkketuli. Kindlasti leidub ka neid, kes sooviksid jaanipäeva mööda saata nii, et lisakilod tulemata jääksid – Buduaar vestles fitnessist Endla Vaheriga ning uuris, mida tema jaanipäeval sööb ja mida ta teistele soovitab.  Endla on 22aastane särav naine, kes sel aastal saavutas Juuniorite fitnessi Euroopa Meistrivõistlustel esikoha ning absoluutvõidu!

Kauaoodatud jaanipäev on kohe käes ja nagu traditsioonid ette näevad, kaasneb sellega ka rikkalik söömaaeg ning uhke lõkketuli. Kindlasti leidub ka neid, kes sooviksid jaanipäeva mööda saata nii, et lisakilod tulemata jääksid – Buduaar vestles fitnessist Endla Vaheriga ning uuris, mida tema jaanipäeval sööb ja mida ta teistele soovitab. 

Endla on 22aastane särav naine, kes sel aastal saavutas Juuniorite fitnessi Euroopa Meistrivõistlustel esikoha ning absoluutvõidu!

Kui Endlal on parasjagu võistlusperiood käsil, siis on ta karmil dieedil. Juunikuu on tal aga dieedivaba! “Fitnessi mõistes võin jaanipäeval vabalt võtta, sest uus võistlusperiood algab suve lõpu poole. Seega kavatsen jaanipäeval süüa täpselt seda, mida soovin. Samas toitun ikka tervislikult, kuna kergejõustiku hooaeg käib. Pärast jaani pean aga jälle vaikselt hakkama valima, mida süüa ja mida mitte, kuna fitnessi hooaeg hakkab suve lõpus,” tõdeb Endla.

Mida soovitab Endla jaanipäeval süüa neil, kes lisakilode pärast muretsevad? “Sellisel juhul võiks eelistada linnuliha või kala. Seda võiks korraga süüa kuni 200 grammi ja kõrvale kindlasti värsket salatit,” soovitab Endla.

Erinevaid dieete on maailmas ilmselt tuhandeid, kuid millised neist tegelikult ka toimivad? “Teooriaid toitumise kohta on niivõrd palju ja ega täpselt ei teagi, mis on õige ja mis vale. Mina arvan, et süüa võib kõike, aga mõistlikus koguses. Jaanipäeval või teistel pidupäevadel ei tohiks söögi pärast endale stressi tekitada. Kõikidel ülejäänud päevadel aastas tuleks aga jälgida, mida taldrikule tõsta,” nendib Endla, et suure dieeditamise asemel võiks pigem süüa seda, mida hing ihkab, kuid mõistlikus koguses! 

Karin Karu

Sarnased artiklid