FlowerPoweri peadisainer Heiti Põder tegi maalinäituse

Heiti Põder on FlowerPoweri peadisainer, kes alustas
lilleseade õpinguid 1993. aastal. Heiti töötab projektipõhiselt
lilleseade- ja ruumikujundusprojektidega peamiselt Eestis ning koostöös
Tatjana Tridvornovaga ka Soomes, Venemaal, Prantsusmaal, Monacos ja
Saksamaal. Eelmisel nädalal avas ta aga maalinäituse. Vaatame mida
räägib Heiti oma tööst ning maalinäituest Buduaarile!

Heiti Põder on FlowerPoweri peadisainer, kes alustas lilleseade õpinguid 1993.
aastal. Heiti töötab projektipõhiselt lilleseade- ja ruumikujundusprojektidega
peamiselt Eestis ning koostöös Tatjana Tridvornovaga ka Soomes, Venemaal,
Prantsusmaal, Monacos ja Saksamaal. Eelmisel nädalal avas ta aga maalinäituse. Vaatame mida räägib Heiti oma tööst ning maalinäituest  Buduaarile!
 
 
Kust tuli näituse idee/inspiratsioon?
Inspireerinud on mind alati elu ise. Loodus. Inimesed. Valgus. Vahet ei ole kas sa oled tisler, ruumikujundaja, lilleseadja või maalikunstnik. Kui sul on olemas ruumiline taju ja oskus ja enesekindlus värve kokku sobitada, siis ongi kõik loomise aluseks olemas. Nii olen ka kodus enda jooniste järgi lasknud teha diivani ja kapid, uksed, lühtri, söögilauale mustri jne. Jõuludeks kinkisin endale keraamikapõletusahju, et endale üks mõnus serviis voolida ja siis oma voli järgi värvida. Olla ise, on minu jaoks tähtis. Kui jumal on Isa ja mina olen jumala poeg, siis tuleb enda seest see valgusallikas üles leida. Maalides kaob täielikult ajataju, vahest on juhtunud, et enda arust maalisin vaid tunni ja pärast tuleb välja et tegin
seda 6 tundi.
 
Idee teha oma maalinäitus tuli ikka sõprade ärgitusest, kes külas käies olid üllatunud, et ma peale lilleseade-ruumikujunduse ka maalida oskan. Eks ta alguses oli rohkem huumoriga sünnipäeva peoraames mõeldud aga nüüd jah, ongi sellest saanud päris näitus päris galeriis. Põhitöö, kui hobi saab tööks nimetada, on ikka endiselt ruumikujundamine terviklikult- olgu siis lilledega või ilma.

Kaua Petersonis näitus on avatud?
Kuigi mitmed tööd on juba müüdud, jäävad nad näituse lõpuni ülesse. Ehk siis veebruari keskpaigani.

Kas maale näeb ka mujal?
Ma elan Tallinna kõige, kõige lahedamas kesklinna linnajaos Uuemaailmas. Siin toimub kogu aeg midagi, tänavafestival oli suve tippsündmus, sügisel olid puulehtedesse hüppamise võislused, talvel elektrikapi kino. Meil tehti just Väike- Ameerika tänavale mahekauba pood ja uuemaailma inimeste kohtumispaik, lisaks ökotoodete ja käsitöö müügile tehakse friigi filmiõhtuid ja iga kuu maalinäituseid, pärast Petersoni galeriid rändavad allesjäänud ja juba uued pildid sinna. Suveks kutsuti ka Uku ja Kertu Kuudi eestvedamisel Saaremaale ühisnäitust tegema teiste noorte kunstnikega, mis paistab juba ette väga vahva tulevat. Pildid jõuavad peatselt ka minu kodulehele www.flowerpower.ee .

 
/Küsitles: Jana Lehtla/