Fotod läbi aegade: lauljatar Airi Ojametsa valgel Pärsia kiisul täitus 14. eluaasta

19 kommentaari
Fotod läbi aegade: lauljatar Airi Ojametsa valgel Pärsia kiisul täitus 14. eluaasta

Kaunis kantrilauljatar ja kahe poja ema Airi Ojamets on eluaeg olnud suur loomaarmastaja. Eriliseks lemmikuks on Airil kaslased. Noorest peast,kui Airi tänavalt mõne kodutu kiisu leidis, peitis ta selle vanemate eest ööseks kappi, sest teadis, et muidu peaks ta kassist loobuma. Muidugi tulid sellised asjad alati välja. Oma 21. sünnipäevaks sai Airi ka päris oma kassi – kahekuuse valget värvi Pärsia kassi, kes sai just hiljuti 14aastaseks. Buduaar uuris Airi käest, miks ta just valget värvi pärslast soovis ja mida annab kassi omamine kodutundele juurde.

Kaunis kantrilauljatar ja kahe poja ema Airi Ojamets on eluaeg olnud suur loomaarmastaja. Eriliseks lemmikuks on Airil kaslased. Noorest peast, kui Airi tänavalt mõne kodutu kiisu leidis, peitis ta selle vanemate eest ööseks kappi, sest teadis, et muidu peaks ta kassist loobuma. Muidugi tulid sellised asjad alati välja. Oma 21. sünnipäevaks sai Airi ka päris oma kassi – kahekuuse valget värvi Pärsia kassi, kes sai just hiljuti 14aastaseks. Buduaar uuris Airi käest, miks ta just valget värvi pärslast soovis ja mida annab kassi omamine kodutundele juurde.

Airi pole oma elu kassideta kunagi ette kujutanud. “Kassid on mulle meeldinud juba sellest saadik, kui ennast mäletan. Tassisin kõiksugu kasse endale koju juba päris väikesena, isegi ühesilmalisi ja muude puuetega. Sai isegi palju pisaraid valatud, kui kass ei tohtinud jääda. Vahel peitsin kassi kappi, et salaja öösel temaga mängida, aga kass tegi häält ja see reetis tema olemasolu… , jälle tuli lahkuda. Millegipärast on just kassid alati mulle kõige enam meeldinud, eriti veel suured kassid, nagu tiigrid, lõvid, pantrid, leopardid,” proovis Airi lapsepõlves kõikvõimalikke mooduseid, et kassi saada. Muuhulgas sai ka jõuluvanale hulgaliselt kirju saadetud: “Kirjutasin ka jõuluvanale visalt kirju, et tiiger endale jõulukingiks saada. Aga jõuluvana tõenäoliselt vihkas mind, kuna tiiger kunagi ei tulnud – nii arvasin ma tol ajal,” naerab lauljatar.

 Aga miks just valge Pärsia kass? “Valge Pärsia kassi idee paelus mind paljudest filmidest, kus valitsejatel või maffiabossidel alati oli selline uhke majesteetlik kaaslane. Ja lõpuks kingitigi mulle 21. sünnipäeva puhul kahekuune Jimmy. Eile sai meil koos veedetud aega 14 aastat. Temast on kujunenud minu jaoks nagu lahutamatu kaaslane, magab alati kaisus, lohutab, on mõnusaks kaaslaseks. Oma iseloomult on ta selline mõmmik, kes on alati rahulik ja armastav. Isegi lastel pole kunagi temast ühtegi kriimu kätel olnud,” kiidab Airi kassi head iseloomu ja toob välja ka ühe nalja, mis kõiki Airi külalisi kassi juures alati imestama paneb: “Üks väga naljakas nüanss tema juures on alati olnud see, et enne vee joomist ta nagu kaevaks seda sügavalt liiva alt välja ja pärast kaevab liiva peale tagasi – ehk siis ta kraabib oma veenõu ümber põrandat. Nii mõnedki külalised on seda aktsiooni suurte silmadega pealt vaadanud ja küsinud, et mida see kass seal ometi teeb!? Siis olen vastanud, et kas te siis ei näe, et Jimmy kaevab oma allikat liiva alt välja,” on koduperenaine kassi kummaliste harjumustega ammu juba harjunud, samas muigama ajab vahel ikka.

Kassidel on Airi arvates ka teataval määral tervendav mõju. “Üldiselt kass on hea koduloom juba seepärast, et kanaldab ära negatiivset energiat, näiteks tuleb isegi haige koha peale magama. Kassi on paljudes maadeski läbi ajaloo peetud müstiliseks olendiks. Aga loomulikult on igasuguse lemmiklooma omamiseks peres väga vajalik vastutustunne. Paljud võtavad loomi ja pärast jäetakse kuhugi ripakile ja see mulle ei meeldi. Ka lemmikloom on nagu laps, keda tuleb kogu aeg hooldada ja armastada. Tõenäoliselt ma enam lemmikloomi võtma ei hakka, kui Jimmy minu juurest lahkub. Vaatasin mõni aeg tagasi üht filmi, mis mind sügavalt mõtlema pani. “The Earthlings”. Kurb reaalsus lemmikutest ja nende saatusest. Samas ei ole kõikidel lemmikutel selline saatus ja vahel tundub, et nii mõnedki lemmikud elavad paremat elu kui inimesed. Ja ka Jimmy on üks nendest, kes saab piisavalt hoolt ja armastust. Mul on temaga koos väga hea olnud ja loodan, et see veel niipea ei lõppe. Minu poolt kõikidele kõike head ja armastage oma lemmikuid, kui nad teil juba olemas on,” julgustab Airi kõiki loomaarmastajaid võimalusel ka endale koduloom võtta, muidugi juhul, kui tõesti suudetakse leida piisavalt aega ja armastust loomakese eest hoolitsemiseks.

Vaata allpool ka armsat pildigaleriid Airi kassist läbi aegade.