Fotograaf Ardo Kaljuvee annab ülevaate Tai prostituutidest!

Fotograaf Ardo Kaljuvee, kes juba mõnda aega Tais elab, rääkis Buduaarile kohalikust tänavaelust, kuhu kuuluvad Tai kurikuulsad prostituudid. Nende seas on naisi, ümberlõigatuid ning ka nokuga naisterahvaid, kelle lõksu langeb iga päev mõni turist.

Fotograaf Ardo Kaljuvee, kes juba mõnda aega Tais elab, rääkis Buduaarile kohalikust tänavaelust, kuhu kuuluvad Tai kurikuulsad prostituudid. Nende seas on naisi, ümberlõigatuid ning ka nokuga naisterahvaid, kelle lõksu langeb iga päev mõni turist.

„Tai on ilmatu suur ning ei ole ikka päris nii, et igal pool võid kohata oma keha müüvaid naisterahvaid. Näiteks Phuketi saarel, kus ei pruugi ühtegi prostituuti näha,“ teab Ardo rääkida. Sealses suurimas linnas Patongis on aga asjad teistmoodi, seda just pimeda eel (alates kella 6-st õhtul). Siis võib end müüvaid naisi näha kärarikkamatel tänavatel pea igal sammul.  „Seda olenemata nädalapäevast, sest klubid on siin lahti 7 päeva nädalas ja turistid on samuti iga päev liikvel – seega peab ka prostituut loovalt mõtlema ja olema kogu aeg olemas,“ lausub fotograaf.

Lisaks tänavatele võib lõbutüdrukuid kohata ka baarides, tegemas pealtnäha täiesti tavalist baaridaami tööd. „Enamus baarid on siin täis nö baaritüdrukuid, kes seal päris niisama jooke ette ei vii ja ettekandja ametit ei pea. Tüdrukud on seal ikka selleks, et üksildasel turistil oleks seltskonda, kellega juua ja pärast koos ka hotelli minna,“ teab Ardo rääkida.

Uurides, mis hinnaklassi neiud jäävad, saame teada, et on olemas kahte tüüpi naisterahvaid, ühed on need, kes on konkreetselt prostituudid ning pakuvad ainult seksteenuseid. Teised on aga need, kes kahtlastes kangialustes „massaaži“ pakuvad. „Neil käib väike massaaž asja juurde, aga peamine eesmärk on siiski teine. Nemad soovivad pärast väikest mudimist turisti enamat soovima saada. Keskmine tunni hind on mõlemal juhul 1500 bahti, ehk u 500 krooni,“ räägib mees.

Ardo peab tõdema, et ei möödu praktiliselt päevagi, mil ta ei näeks mõnda turisti koos kohaliku neiuga aega veetmas. „Enamus turistide käevangus olevad kohalikud on mingitpidi prostituudid. Lihtsalt osadele neist meeldib mõelda, et nad on kellegi lühiajalised girlfriendid või lihtsalt veedavad meeldivalt aega.“ Tegelikkus on aga, et vähemalt pooled valged mehed sõidavad rolleriga ringi, kohalik tüdruk selja taga.

Tais leidub palju ümberlõigatuid ja sellepärast on tihtipeale  turistidel raske aru saada, kas tegu on ikka tõelise naisega. Paljudel juhtudel on seda arusaama raskendanud ka alkohol, mida on pruugitud enne lõbutüdruku otsimist. Ardo sõnul on paljud ümberlõigatud mehed väga naiselike näojoontega ning selle tõttu võib neid reeta ainult nende hääl, kuid sedagi mitte alati. „Muidugi on teatud kontingent mehi, kes ennast liigselt üles löövad ja pigem sellega enda tegeliku olemuse reedavad, aga seltskond tänavatel on ikka kirju, mis kirju. Seda lihtsalt peab ise nägema!“

Prostituutide üldine väljanägemine on Ardo sõnul väga varieeruv. Enamus sealseid lõbutüdrukuid end väga väljakutsuvalt ei riieta ja tugevat make-up´i ei kasuta, kuid muidugi on ka erandeid… „Samas on aga teist masti tüdrukuid, kes käivad nii lühikeste seelikutega, et emakakael  paistab. Rinnad peavad olema nii üles pushitud, et vahel ei ole fantaasiat enam kasutada tarviski ning näost paistab, justkui oleks neil mäluga probleeme – ei tea, kas ma juba meikisin? No igaks juhuks panen veel ühe kihi!“ Käitumine on säärastel neidudel  samuti agressiivne – nad lausa tirivad  turiste kätest, seades oma vigases inglise keeles mõned readki valmis! „Kõik ikka selleks, et turist liimile läheks. Ja, lähevad ka!“ teab Ardo.

Pärast sellist ülevaadet  ei saa ma küsimata jätta, kui ta ise oleks vallaline, kas kasutaks Tais olevate prostituutide teenuseid? „Minu vastus on „ei“ . Ma püüan mõelda  vallaliste seisukohalt, kes siin käivad, ning ma isegi mõistan neid. Tai tüdrukud on reeglina peenikesed, lühikesed, tumedate pikkade juuste ja tumedate silmadega. Naeratuste maal (nagu seda riiki nimetatakse) on mõnelegi varem Aasias mitte käinud inimese jaoks tüdrukud väga eksootilise väljanägemisega ja ju need asjad siis nii juhtuvadki,“ räägib Ardo Buduaarile.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja