Fotograaf Laura Kallasvee teeb eksklusiivse fotonäituse

8 kommentaari
Fotograaf Laura Kallasvee teeb eksklusiivse fotonäituse

Fotograaf Laura Kallasvee avab laupäeval 14. märtsil Tartus kultuurikeskuses Athena näituse, mis on läbilõige aastate jooksul tehtud moefotograafiast. Näitusel on üleval valik pilte aastail 2000-2009 valminud moeseeriatest erinevatele väljaannetele (nt: Stiil, Trend, Cosmopolitan, Muusa, FHM ja Mimi, koostöös stilistide Liisi Eesmaa, Karolin Kuusiku, Ester Kannelmäega jt).

Fotograaf Laura Kallasvee avab laupäeval, 14. märtsil Tartus kultuurikeskuses Athena näituse, mis on läbilõige aastate jooksul tehtud moefotograafiast. Näitusel on üleval valik pilte aastail 2000-2009 valminud moeseeriatest erinevatele väljaannetele (nt Stiil, Trend, Cosmopolitan, Muusa, FHM ja Mimi, koostöös stilistide Liisi Eesmaa, Karolin Kuusiku, Ester Kannelmäega jt).

“Soovin näitusel osutada tähelepanu sellele, et ka moefotograafia on arvestatav kunstivorm,” ütleb Laura Kallasvee. “Moefoto on loominguline töö, kunstiliik, mitte tühipaljas tilu-lilu, ning moefotograafial on ka dokumenteeriv külg: hästi ja korralikult tehtud moeseeriad on head ajastu jäädvustajad, mitte ainult kindlal hooajal tarvilikud pildiklõpsud.”

Samuti on näitusel eksponeeritud Kallasvee töid varasematelt näitustelt ning päris uusi, spetsiaalselt uue näituse tarvis tehtud pilte. Kallasvee näituse avamisega samal õhtul annab Athena kontserdisaalis üle hulga aja kontserdi *Vaiko Eplik & Eliit* – ansambel tuleb lavale täies koosseisus ning esitavad kava, mida ei ole Tartus varem nähtud ega kuuldud.

Enne ja pärast Eliiti on dj-puldis Siim Nestor ja Heivi Saaremets. Laura Kallasvee näitus jääb Athenasse kuni 30. aprillini, hiljem on autoril plaan ülespanek ka Tallinnasse tuua.

 

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja