Galerii: Buduaar Alpiexpressiga St. Antonis

10 kommentaari
Galerii: Buduaar Alpiexpressiga St. Antonis

Need, kes suurtelt ja lumistelt mägedelt alla on kihutanud, teavad, miks ükski basseinipuhkus või nädalavahetus Otepääl ei suuda asendada nädalat Alpides. Veebuari lõpus aset leidnud Alpiexpressi  reisist St. Antonisse võttis osa ka Buduaar.  Kogenud reisikorraldaja Alpiexpress oli mõelnud nii ekstreemiharrastajatele kui algajatele- kõik  leidsid mägedes tegevust ning rõõmu sai tunda ka after-ski`st. Nii nagu enamus suusareise, toimus ka meie reis charterlennuga laupäevast laupäevani.

Need, kes suurtelt ja lumistelt mägedelt alla on kihutanud, teavad, miks ükski basseinipuhkus või nädalavahetus Otepääl ei suuda asendada nädalat Alpides.

Veebuari lõpus aset leidnud Alpiexpressi  reisist St. Antonisse võttis osa ka Buduaar.  Kogenud reisikorraldaja Alpiexpress oli mõelnud nii ekstreemiharrastajatele kui algajatele- kõik  leidsid mägedes tegevust ning rõõmu sai tunda ka after-ski`st. Nii nagu enamus suusareise, toimus ka meie reis charterlennuga laupäevast laupäevani.

Alpiexpressi grupijuht Renee Tuul, kes on sõitnud neid Austria mägesid palju aastaid, oskas esimesest hetkest puhkajate elu võimalikult mugavaks teha- juba teel lennujaamast suusakülla koguti kokku tõstukipiletite raha, et piletid hommikuks hotelli toimetada ja puhkajaid mäepileti järjekorras seismisega kaasnevast närvi- ja ajakulust säästa.

Esimestel mäepäevadel –pühapäeval ja esmaspäeval,  tegeles grupijuht algajatega, kel oli võimalus Renee juhendusel algteadmisi omandada ja sõitma õppida. Kel soovi veelgi privaatsema õppe järele, see võis koha pealt õpetaja palgata või lapsed suusakooli panna. 

Teisipäevast pakkus Alpiexpress keskmise ja keskmisest parema tasemega harrastajale suusamatku, mille suund sõltus ilmast. Sai sõita ühest suusakülast teise mööda radu, samuti ära proovida lahtise lume sõitu ja rajavälist sõitmist ehk off piste.
Sel korral jäi reisikuupäevade sisse ka eestlastele oluline vastlapäev, milleks oldi ka ette valmistatud- 24. veebruaril valmistasid eestlased ise vastlakukleid ja plaaniti minna ka liugu laskma, kuid laviiniohu tõttu jäi see ära.  See oleks muidugi suur elamus olnud, sest kelgurada algab Gampeni mäe tipus ja lõppeb Nassereinis. Neile, kes veel plaanivad St Antonisse minna, tasub see kindlasti ära proovida, teisipäeva ja neljapäeva õhtuti on see mägi spetsiaalselt lahti tehtud õhtuseks kelgutamiseks.

St. Antoni küla on tüüpiline alpi küla, mägikülale omase arhitektuuri ja stiiliga: armsad majad, vanad kirikud, väikeste kohvikud, head restoranid ja poed. Igapäevaselt on veel võimalik külastada spordikeksust Arlberg Well´i, kus on hea lõõgastuda sauna ja basseinikeskuses. Siinkohal vahemärkuseks, et saun on ühine nii meestele kui naistele ja kõik käivad saunast paljalt. Lavale istudes tuleb ainult rätik alla panna.

Alpiexpressi sooduspakkumised leiad SIIT!