Galerii Marbellast: kuidas hispaanlased võitu tähistavad!

Galerii Marbellast: kuidas hispaanlased võitu tähistavad!

Kui eestlastel taas kord mõnda suurvõistluse võitu tähistada vaja, siis tasuks võidurõõmu väljendamist ja võidu tähistamist hispaanlastelt õppida. Värske maailmameistritiitel tõi üle Hispaania linnakeste tänavatele tõenäoliselt kõik liikumisvõimelised inimesed, et tähistada oma riigi võitu. Finaalmängu hommikul lehvisid rõdudel ja poeakendel Hispaania lipud ja kõik ootasid ärevusega õhtust mängu.

Kui eestlastel taas kord mõnda suurvõistluse võitu tähistada vaja, siis tasuks võidurõõmu väljendamist ja võidu tähistamist hispaanlastelt õppida. Värske maailmameistri tiitel tõi üle Hispaania linnakeste tänavatele tõenäoliselt kõik liikumisvõimelised inimesed, et tähistada oma riigi võitu. Finaalmängu hommikul lehvisid rõdudel ja poeakendel Hispaania lipud ja kõik ootasid ärevusega õhtust mängu.

Kuigi mäng oli pingeline ja võitja selgus alles lisaajal, siis enamus ennustajaid, kaasaarvatud Hispaanias igati hinnatud arvamusliider kaheksajalg Pauly, lubasid Hispaaniale maailmameistri tiitlit. Niipea kui lõpuvile kuuldud, tormasid inimesed punasärkide ja kollase-punasekirjude lippude ja sallide lehvides tänavatele. Korravalvurid olid selleks igati valmistunud ja kiiresti suleti peatänavad vaid jalakäijatele ja nendele autodele, kes sõitsid sinna oma võidurõõmu väljendama. Raske oli leida linnapildis autot, kust poleks välja lehvinud Hispaania lipp ning mille katuselt või autoakendest poleks välja paistnud rõõmsaid nägusid või mis poleks signaalitades ringi sõitnud. Lippudega kaunistatud autode hulgas võis märgata ka paari Eesti numbrimärgiga autot. Kõige meeldejäävam sellise rahvapidutsemise juures oli aga kohaliku politsei käitumine, kes hoidis toimuval silma peal ja lubas rahval piiramatult rõõmustada ning pidutseda, auto katuseluukidest ja akendest välja ronida, linna basseinidesse hüpata, autodega liiklust takistada ja rõõmustada täiel rinnal.

Selline signaalide ja lauluga täidetud öö kestis Lõuna-Hispaania Marbella sadamalinnakese Puerto Banusi peatänavatel ligi kella viieni hommikul.

Vaata pildigaleriid alt: