Galerii: Vinge sünnipäeva pidanud Meelis Tomsonile ei meeldi sünnipäevi pidada

16 kommentaari
Galerii: Vinge sünnipäeva pidanud Meelis Tomsonile ei meeldi sünnipäevi pidada

  Kuigi vabakutseline fotograaf Meelis Tomson tunnistab, et talle sünnipäevi pidada ei meeldi, korraldati talle alles eelmisel nädalal sünnipäev ning seda eriti huvitavas kohas – nimelt Tallinna Lauluväljaku Oru WC’s. „Glamuurikemmerg, nagu me selle kohe ristisime,“ naerab Tomson.  „Ma ei ole kunagi olnud suurem asi sünnipäevade pidaja. Lapsepõlvest on meeles need kohustuslikud sugulastega peod kartulisalati ja viineritega. Kõigil olid alati ühesugused peod. Ilmselgelt ei ole ma ainukene, kellel sellised sünnipäevad lapsepõlvest meenuvad. Liitrite viisi morssi ja kohustuslikus korras kulli mängimist panid alati sünnipäevale punkti,“ meenutab fotograaf. „Viimased aastad olen üritanud sünnipäevi isegi vältida – suhtlusportaalides muudan alati oma sünnipäeva valeks, et kõik „sõbrad“ ei hakkaks mulle õnne soovima. Need, kes teavad, need teavad,“ räägib Meelis, kes ühel aastal oli enda sünnipäeval hoopis tööl. „Ühel aastal olin tõesti superstaarisaatega seoses pildistamas, keegi ei teadnud, et mul sünnipäev on ja mina ei öelnud ka, mingit pidu polnud. Eelmisel aastal käisin enda sünnipäeval üksinda Helsingis, jalutasin mööda metsateid Ida keskusesse ja mul oli tõesti tore päev.“ Sel aastal pidas Meelis oma sünnipäeva WC-s.  

Kuigi vabakutseline fotograaf Meelis Tomson tunnistab, et talle sünnipäevi pidada ei meeldi, korraldati talle alles eelmisel nädalal sünnipäev ning seda eriti huvitavas kohas – nimelt Tallinna Lauluväljaku Oru WC’s. „Glamuurikemmerg, nagu me selle kohe ristisime,“ naerab Tomson. 

„Ma ei ole kunagi olnud suurem asi sünnipäevade pidaja. Lapsepõlvest on meeles need kohustuslikud sugulastega peod kartulisalati ja viineritega. Kõigil olid alati ühesugused peod. Ilmselgelt ei ole ma ainukene, kellel sellised sünnipäevad lapsepõlvest meenuvad. Liitrite viisi morssi ja kohustuslikus korras kulli mängimist panid alati sünnipäevale punkti,“ meenutab fotograaf. „Viimased aastad olen üritanud sünnipäevi isegi vältida – suhtlusportaalides muudan alati oma sünnipäeva valeks, et kõik „sõbrad“ ei hakkaks mulle õnne soovima. Need, kes teavad, need teavad,“ räägib Meelis, kes ühel aastal oli enda sünnipäeval hoopis tööl. „Ühel aastal olin tõesti superstaarisaatega seoses pildistamas, keegi ei teadnud, et mul sünnipäev on ja mina ei öelnud ka, mingit pidu polnud. Eelmisel aastal käisin enda sünnipäeval üksinda Helsingis, jalutasin mööda metsateid Ida keskusesse ja mul oli tõesti tore päev.“ Sel aastal pidas Meelis oma sünnipäeva WC-s.

Kust selline mõte? Miks just seal? „No see mõte tuli kuidagi arutelude käigus Riho Rõõmusega (Lauluväljaku eestvedaja). Alguses mõtles Mari-Leen (jah, jälle tema!) ühte teist kohta Lauluväljakul ja siis kuidagi jõuti glamuurikemmerguni. See oli tegelikult täiega lahe variant. See aatrium on suur ja avar ja pissile saab ka vaid paari sammu kaugusele minna,“ naerab Meelis, et jälle võeti ohjad tema eest üle ja korraldati pidu, kus kohapeal tehti Pizzapoiste poolt sushit, mustkunsti ja jookide eest hoolitsesid Tridens ja Saku. „Järgmisel aastal jätan kindlasti peo vahele,“ lubab Meelis, kes sai tänavu kingitusteks kokku ligi 15 liitrit erinevaid jooke.

Tuntumatest olid kohal Meelise otsene ülemus abilinnapea Arvo Sarapuu koos oma abikaasa Kersti Sarapuuga, kes peab Paide linnapea ametit, Kirsti Timmeri tütar Merily, juuksur Lauri Pedaja, lauljatar Mia, Kultuurikatla naised Evelyn Sepp ja Alice Järvet.

 

Annett Grossfeldt